Knygos apie filosofą Arvydą Šliogerį sutiktuvės

Birželio 9 d. 17.15 val. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekos konferencijų salėje –  Viktorijos Daujotytės knygos „Arvydas Šliogeris: „Mano elementorius buvo Homeras“ sutiktuvės.

Dalyvaus knygos autorė prof. habil. dr. Viktorija Daujotytė, buvę iškilaus filosofo Arvydo Šliogerio studentai prof. dr. Naglis Kardelis, doktorantas Justas Kučinskas. Leidinio ištraukas skaitys Juozo Miltinio dramos teatro aktorius Albinas Kėleris. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Kultūros paveldo tyrinėjimo ir skaitmeninimo skyriaus vadovė Greta Kėvelaitienė pristatys panevėžiečio filosofo žmonos Zitos Šliogerienės bibliotekai įteiktą dovaną – asmeninę A. Šliogerio biblioteką. Renginio moderatorius – kultūros istorijos tyrinėtojas, humanitarinių mokslų doc. dr. Darius Kuolys.

Literatūrologės, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės, prof. habil. dr. V. Daujotytės knyga – tai dialogas su artimu bičiuliu ir ilgamečiu pašnekovu, ryškiausiu pastarojo meto lietuvių filosofu panevėžiečiu Arvydu Šliogeriu (1944–2019). Dialogas atveria, paaiškina jo tekstus ir idėjas, mąstymo kryptis ir būdą.

„Pritraukiantis minties švytėjimas, jei net aštrus ir žeidžiantis. Šliogerio mokykla yra laisvo, rizikuojančio ir švytinčio mąstymo mokykla, joje netrūko ir tikriausiai netrūks gabių mokinių“, – rašo V. Daujotytė.

„Kadangi Šliogerio filosofija iki šiol buvo arba nepagrįstai niekinama, arba perdėtai giriama, bet retai kada rimčiau analizuojama, Viktorijos Daujotytės knyga taps pirmuoju brandaus, oraus, empatiško, o sykiu kritiško vertinimo pavyzdžiu, į kurį privalės atsižvelgti visi, kurie ateityje patys bandys rašyti rimtus darbus apie Šliogerio filosofijos fenomeną“, – teigia filosofas prof. dr.  N. Kardelis.

Kviečiame dar kartą prisiminti, pagerbti vieną iškiliausių panevėžiečių – filosofą A. Šliogerį. Laukiame akademinio jaunimo, mokytojų, gimnazistų, visų, pažinojusių filosofą, besidominčių filosofija ir Panevėžio indėliu į jos raidą.

Bus galima įsigyti knygų „Arvydas Šliogeris: „Mano elementorius buvo Homeras“ su autorės autografu.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: