„Knygos savaitė“

Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centro grupė mokinių kartu su logopedėmis Diana, Rasa ir Laimute bei bibliotekininke Jolita dalyvavo Kauno lopšelio – darželio „Rasytė“ ir Kauno pedagogų kvalifikacijos centro organizuojamame edukaciniame prevenciniame projekte „Knygos savaitė“.  Projektas skatino puoselėti lietuvių kalbą, domėtis knygomis, gerbti ir saugoti jas.

„Knygos savaitė“ renginių ciklas prasidėjo mokinių išvyka į Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės–Bitės viešąją biblioteką.  Mokiniai bibliotekoje turėjo galimybę susipažinti su įvairiausiomis knygomis. Vaikai apžiūrėjo seniausias ir rečiausias knygas, bibliotekos darbuotojos pademonstravo naujausias, moderniausias elektronines ir suskaitmenintas knygas.

Vyresniųjų klasių mokiniai susipažino su Centro bibliotekoje eksponuojama Sent Egziuperi knygų „Mažasis princas“ paroda. Ši paroda ypatinga tuo, kad eksponuojama knyga yra išleista 22 kalbomis. Bibliotekininkė Jolita papasakojo, kaip surinko šią knygų kolekciją, kuo ypatinga ši nuostabi pasaka. Mokinių dėmesį patraukė rusų kalba išleista knyga, nes ji ryškių spalvų ir šioje kolekcijoje pati didžiausia. Kita mokinių grupė skaitė ir aptarė Eduardo Mieželaičio eiliuotą pasaką „Zuikis Puikis“. Žiūrėjo šios pasakos ekranizaciją, bandė patys suvaidinti, o vėliau ją iliustravo.

                      Kita diena buvo skirta susidėvėjusių ir suplyšusių knygelių tvarkymui. Aptarėme, kodėl reikia knygeles taisyti, kokią knygelę maloniau skaityti.

Savaitę baigėme mūsų veiklos aptarimu ir įsivertinimu: ką naujo sužinojome, kuo buvo naudinga ir įdomi ši „Knygos savaitė“.

Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centro logopedės

Laimutė Tautkevičienė

Rasa Kriaupienė

Diana Trinkūnienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: