Knygose stebuklai virsta realybe

„Šaltinėlio“ biblioteką aplankė dailininkė Egidija Gritėnaitė – Gudė. Ji bibliotekoje surengė nuotaikingą ir spalvingą savo autorinių knygų parodą vaikams. Labai džiaugiamės, kad  knygos liks bibliotekoje, nes autorė jas padovanojo.

Egidija apie save pasakojo:

Gimiau ir užaugau Panevėžyje. Esu grafikos dizainerė-iliustratorė-fotografė. Tai yra pats mėgstamiausias mano darbas, kurį atlieku beveik 30 metų.

Pažintis su menu prasidėjo vaikystėje, Panevėžio vaikų Dailės mokykloje. Baigusi vidurinę mokyklą, keturis metus studijavau Kaune. Tai buvo pažinties su menu pratęsimas. Stepo Žuko Taikomosios Dailės technikume pasirinkau meninio apipavidalinimo specialybę meninės fotografijos grupėje. Įgijau įgūdžių informacinių priemonių grafinio apipavidalinimo srityje. Išmokau meninį sumanymą realizuoti fotografijos priemonėmis, susipažinau su šilkografijos spauda.

Ši meno sritis man pasirodė labai patraukli ir įdomi, todėl savo studijas nutariau pratęsti Klaipėdos Vizualinio Dizaino Katedroje, kur savo įgūdžius gilinau penkis metus.

Po studijų grįžau į savo gimtąjį miestą, kur kuriu ir dirbu meno srityje.

Vienas iš mano mėgiamiausių darbų yra dirbti leidybos srityje. Kurti knygeles vaikams labai malonu. Čia gali leisti pasireikšti neribotai fantazijai, iliustracijoms naudoti ryškias atviras spalvas, tema yra visada pozityvi ir kurdama vaikams, nejučia vėl patenki į žavingą vaikystės tarpsnį, kur stebuklai yra tikra realybė. Iliustracijas kūriau įvairia technika – akvarele, tempera, pastele, pieštukais, skaitmenine tapyba, foto montažo būdu. Siekiau, kad knygelės būtų spalvingos, kiekvienas lapas pateiktu staigmeną, tekstai įdomiai įsikomponuotu į lapą. Daugumoje knygelių yra įdėti išimami lapai, lipdukai, kuriuos galima karpyti, spalvinti, daryti kaukes, knygų skirtukus ar žaisti pasakos teatrą. Norėjau, kad knygelės būtų ne tik pramoginės, bet ir su didaktiniu atspalviu, pažintinės, lavinančios vaizduotę ir atmintį. Šios knygelės yra autorinės – pati paišiau iliustracijas, kūriau tekstus, atlikau knygelių dizainus. Bendras tiražas siekia 180 000 knygų.

Kai kūrimas vaikams leidžia atsipalaiduoti ir laisvai žaisti vaizduotei, reikalavimai grafinio dizaino srityje yra kiek kitokie. Čia reikalinga logika, funkcionalumas, novatoriškumas, projektuojamo objekto pažinimas. Dirbdama grafikos dizainere atlikau įvairiausius, man patikėtus užsakymus: projektavau bukletus, plakatus, firminius ženklus, proginius atvirukus, įmonių firminį stilių, www svetainių puslapius, įvairius spaudinius, vidaus ir išorės reklamą, etiketes stiklo, plastiko ir  kartono tarai. Kūriau įvairias pakuotes maisto produktams prekybos centruose.

Laisvalaikis mano taip pat susijęs su menu. Patinka skaitmeninė ir tradicinė molbertinė tapyba, piešimas. Gaminu mažus natūralios odos gaminius, fotografuoju ir kuriu foto montažus.

Šaltinėlio“ bibliotekos vedėja Virginija Kaunietienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: