Knygų Kalėdas ženklina bičiulystė ir savanorystė

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka paskelbė „Knygų Kalėdų“ pradžią atverdama „Knygų Kalėdų“ autobusiuką ir visus pakvietusi dovanoti naujų vaikų ir jaunimo knygų, kuriomis pasidalins su labiausiai jų stokojančiais. Į šį kvietimą atsiliepė miesto savivaldybių įstaigos ir verslo organizacijos. Akcijos žinią skelbiantis ir dovanų priimti vykęs „Knygų Kalėdų“ autobusiukas apipiltas knygų dovanomis.

„Kuo daugiau bus pasaulyje žinių, mokslo, kultūros, tuo mažiau bus terorizmo apraiškų“, – sakė bibliotekos direktorė Rima Maselytė, pirmoji į dovanų dėžę įdėjusi naujų knygų ryšulį.

„Knygų Kalėdų“ autobusiukas ir jo ekipažas – Nykštukė ir akcijos savanoriai – lankėsi Panevėžio miesto ir rajono savivaldybėse ir įmonėse AB „Panevėžio statybos trestas“, uždarosiose akcinėse bendrovėse „Panevėžio Aurida“, „Areviva“ ir „Adax“. Čia „Knygų Kalėdų“ šauklius pasitiko vadovai ir darbuotojai, buvo tariami šilti padėkos žodžiai, vyko draugiškos fotosesijos.

Pirmiausia autobusiukas atvyko prie Panevėžio miesto savivaldybės. Prie akcijos entuziastingai prisidėjo Panevėžio m. savivaldybės vadovai, būrys Panevėžio miesto savivaldybės administracijos darbuotojų. „Knygų Kalėdų“ ekipažui knygų dovanų įteikė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas, pavaduotojai Petras Luomanas, Aleksas Varna, administracijos direktorius Tomas Jukna su pavaduotoja Sandra Jakštiene, Kultūros ir meno skyriaus darbuotojų komanda su vadove Loreta Krasauskiene.

Į kvietimą tapti „Knygų Kalėdų“ bičiuliais atsiliepė Panevėžio rajono savivaldybės Lietuvos socialdemokratų partijos atstovai – jų surinktas knygas dovanojo vicemeras Antanas Pocius su Seimo nario Domo Petrulio padėjėja Modesta Petrauskaite.

Susitikti su „Knygų Kalėdų“ pagalbininkais ir įteikti knygų dovanų išėjo įmonių vadovai ir darbuotojai. Autobusiuką pasitiko AB „Panevėžio statybos trestas“ marketingo vadovė Jurgita Jaramičienė ir Administracijos direktorius Audrius Varis, UAB „Panevėžio Aurida“ generalinio direktoriaus pavaduotojas gamybai Mantas Klupšas, Personalo ir valdymo direktorė Irena Šliuburienė ir sekretorė Jolanta. Šiltai „Knygų Kalėdų“ ekipažą priėmė AUB „Areviva“ direktorius Aurimas Ratkus, projektų vadybininkė Gintarė Ratkienė ir vadybininkė Elena Dindienė.

Šalia įmonės autobusiuką pasitikęs įmonės „Adax“ vadovas Jonas Klybas žadėjo paraginti visos organizacijos darbuotojus atsiliepti į akcijos kvietimą.

Bičiuliai-dovanotojai įteikė maišiukus, ryšuliukus, net dėžes surinktų, pirktų, kaip dovanos surištų knygų. Apkeliavęs į akcijos kvietimą atsiliepusias įmones ir įstaigas, „Knygų Kalėdų“ autobusiukas surinko apie 300 knygų vaikams ir jaunimui: edukacinių, lavinamųjų knygų mažiesiems, grožinių knygų, pratybų.

Gruodžio 2 dieną, 17 valandą, Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka visus knygų bičiulius pakvies į bičiulystės ir muzikos vakarą „Tyli naktis ant namo kraigo“, kuriame muzikuos prof. dr. Antanas Kiveris (bosas), prof. dr. Rita Aleknaitė-Bieliauskienė (fortepijonas), Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto vokalinė grupė „Šaltinis“.

Dovanotas knygas bus perduotos globos namų vaikams ir stokojantiems. Bibliotekos darbuotojai su Panevėžio J. Miltino dramos teatro aktoriumi Vytautu Kupšiu vyks į vaikų socializacijos centrą „Širvėna“ (Biržų r.), Kučgalio biblioteką (Biržų r.). Panevėžio miesto socialinių paslaugų centre kartu su vaikais jų pagamintomis knygelėmis bus puošiama Kalėdinė eglė, žaidžiami edukaciniai žaidimai.

Knygų stokojantiems kiekvienas jūsų galite padovanoti ir tiesiogiai – prie akcijos prisidėkite visą jos laikotarpį lapkričio 16 – sausio 6 dienomis. Tikimasi surinkti daug naujų knygų, pradžiuginsiančių jaunuosius skaitytojus. Garbingą knygų bičiulių, kurie savo dovanomis prisidės prie skaitymo skatinimo, vardą gali pelnyti ne tik asmenys, bet ir verslo organizacijos, valstybės ir savivaldybių įstaigos, visuomeninės organizacijos, fondai, leidyklos, knygynai.

Jau penktą kartą Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“ keliauja po Lietuvą. Šių metų tema – „Knygų Kalėdų“ savanoriai. Todėl bibliotekos kviečia visus skaityti mėgstančius žmones tapti savanoriais ir dalyvauti knygų skaitymuose, tradicinėse vakaronėse, knygų aptarimuose.

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje savanoriai aktyviai įsitraukė į Knygų Kalėdų renginius. Vilkinčios kalėdiniais kostiumais savanorės paskelbė akcijos pradžią, kvietė žmones dovanoti knygas, dalijo skrajutes, keliavo „Knygų Kalėdų“ autobusiuku į Panevėžio miesto ir rajono savivaldybes, verslo įmones.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: