„Knygų lagamino“ svečias Algimantas Čekuolis: „turiu savo angelą sargą“

Birželio 22 diena Geležiuose – ne eilinė diena. Juk ne kasdien atvažiuoja visiems gerai pažįstamas žurnalistas, rašytojas, keliautojas, televizijos laidų vedėjas, gidas Algimantas Čekuolis. Susitikimas su juo – projekto „Knygų lagaminas“ dar viena stotelė.

Visoms skaitytojų ir televizijos žiūrovų kartoms pažįstamas Algimantas Čekuolis susirinkusiesiems šmaikščiai ir tik jam būdingu stiliumi pasakojo ne tik apie savo kelią į rašytojus. Pats A. Čekuolis juokavo, kad šį kartą pasitaikė labai kantri publika, jis stebėjęs, kad nė vienas per beveik dvi valandas trukusį pasakojimą nenusižiovavęs.

A. Čekuolis pasidalino savo gyvenimo kelio ieškojimais. Anot jo, yra trys svarbiausi dalykai, padėję jam gyvenime būti tuo, kuo yra dabar: ryžtas, 11 metų praleistų jūroje ir Angelas sargas. Gyvenime reikia būti ryžtingu. Jis prisipažino pradžioje buvęs ne itin gabiu rašytoju, tačiau tai jo nesustabdė. Didelis pasitikėjimas savimi ir jaunatviškas ryžtas padėjo įstoti į Maskvos literatūros institutą. Tapęs diplomuotu rašytoju, A. Čekuolis dar ilgai ieškojo srities, apie kurią jam būtų lengva rašyti. Pokyčiai ir karjerą lemiantys kardinalūs sprendimai leido įgyti įvairiausios patirties.

11 metų praleistų jūroje A. Čekuolis laiko itin svarbiais savo kaip pradedančiojo rašytojo kelyje. Sunkus fizinis darbas ir nuolatinė bloga savijauta jūroje jam padėjo suprasti, apie ką nori rašyti. Dirbdamas jūreiviu žvejybos laivuose, A. Čekuolis pradėjo rašyti apsakymus ir knygas apie jūrą, jūreivius ir keliones ir tai buvo tai, apie ką rašyti jam sekėsi. Susitikimo metu A. Čekuolis patarė nebijoti sunkaus fizinio darbo, nes tik jis padeda išlaisvinti mintis ir suprasti tikrąjį savo pašaukimą.

Vis dėlto, A. Čekuolis pripažįsta, jo gyvenime būta mažai klaidingų sprendimų. Ir už tai jis esąs dėkingas savo Angelui sargui. Jo niekada neapleido sėkmė. Kaskart, kai buvo sunku ir kai reikėjo priimti svarbius sprendimus, šalia visada atsirasdavo Angelas sargas, ir taip apsaugodavo nuo blogų pasirinkimų.

Pokalbiui pakrypus apie Sąjūdžio laikus, apie Michailą Gorbačiovą ir rašytojo, kaip poligloto, vaidmenį tuo laikotarpiu bendraujant su įvairių valstybių žurnalistais, A. Čekuolis prisipažino, kad jis, mokėdamas keletą skirtingų užsienio kalbų, iš viso pasaulio į Vilnių atvykusiems žurnalistams teikęs klaidingą informaciją, kuri vėliau smarkiai įsiutino Sovietų Sąjungos vadovą.

Atviras ir nuoširdus A. Čekuolio pasakojimas, jo paprastumas užbūrė klausytojus. O pabirus klausimams rašytojui, šis nuoširdžiai atsakinėjo. Ir kaip paaiškėjo, net atskleidė ir tai, ko iki šiol niekam viešai nebuvo pasakojęs.

Beveik dvi valandas trukęs pokalbis nei vienam neprailgo. Ne veltui sakoma, kad laikas praleistas besišnekučiuojant su įdomiu pašnekovu, prilygsta laikui skirtam gerai knygai. Tokie žmonės, kaip Algimantas Čekuolis, – pavyzdys visiems: reikia nebijoti svajoti, ryžtingai veikti ir siekti visada aukščiausio.

„Knygų lagaminas“ keliauja toliau.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: