Koalicija byra? Socialdemokratei slysta nespėta prisimatuoti vicemerės kėdė

Dar nė nepradėjusi dirbti naujoji Panevėžio valdančioji koalicija toliau eižėja. Prieš porą dienų visuomeniniam judėjimui „Mums svarbu“ vieną kandidatą į vicemerus pakeitus kitu, atrodo, kad bus keičiama ir vicemerės kėdės nespėjusi prisimatuoti socialdemokratė.

Vyriausioji rinkimų komisija gavo informacijos dėl įstatymus pažeidusios laikinai Socialdemokratų partijos Panevėžio skyriaus vadovaujančios ir į vicemerės postą pretendavusios, Panevėžio miesto poliklinikos vyriausios slaugos administratorės 59 metų Danutės Stanevičienės ir pradėjo tyrimą.

Portalo žiniomis, politikė VRK nenurodė, kad neina su politika nesuderinamų paraeigų ir nesumokėjo dvigubo dydžio užstato. Už tokius pažeidimus kandidatai išbraukiami iš sąrašų arba naikinamas jau patvirtintas tarybos nario mandatas.

D. Stanevičianei pasitraukus iš tarybos, jos vietą turėtų užimti ilgametis tarybos narys, Registrų centro Panevėžio filialo vadovas Rimantas Sankauskas. Tuo tarpu į vicemero postą realiausiai pretenduos seni politikos vilkai: pensininkai Povilas Vadopolas arba Janina Gaidžiūnaitė, nes į administracijos direktoriaus pavaduotojus pasiūlytas Ramūnas Vyžintas į jį pretenduoti negali, nes nebuvo išrinktas į miesto tarybą.

Opozicijos atstovai stebėjosi, kaip žmonės, nesugebantys tvarkingai užpildyti dokumentų, dar gali pretenduoti į vicemerus.

„Aš pati dalyvaudama rinkimuose ir net nebūdama rinkimų štabo pirmininke pirmiausia perskaičiau Vietos savivaldos rinkimų įstatymą. Taip kaip žmogus visai nesigylinantis į įstatymus galėtų pasirašinėti dokumentus“, – stebėjosi viena miesto politikė.

Iš ryto D. Stanevičianei priskambinti nepavyko. Socialdemokratų partijos senbūvis P. Vadopolas dievagojosi, kad jo partijos bičiulė nieko nepažeidė ir apie ją skleidžiami gandai yra visiška nesąmonė.

Jokios informacijos apie galimas sankcijas D. Stanevičienei tikino nieko nežinantys ir Panevėžio apygardos rinkimų komisijos vadovai Kęstutis Uzdra ir Mindaugas Čipinys.

Visus taškus sudėjo Vyriausios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas. Jis patikino kalbėjęsis su D. Stanevičiene, tačiau ji iš tarybos narių sąrašų neišbraukta ir artimiausioje ateityje to daryti neketinama, nes nenumatytas komisijos posėdis.

Z. Vaigauskas patvirtino, kad VRK gavo informacijos, iš kurios aiškėja, kad įstatymas buvo pažeistas. Mat D. Stanevičienė turėjo darbo sutartį kaip europinio projekto vadovė, tačiau to nenurodė ir nesumokėjo dvigubo dydžio užstato.

VRK vadovas sakė kalbėjęsis su panevėžiete, ji aiškino, kad projekto vykdymas užsitęsė, tačiau tai neatleidžia nuo atsakomybės. Z. Vaigausko teigimu, D. Stanevičienei palikta apsispręsti pačiai: ar dabar atsisakyti mandato, ar laukti VRK arba teismo sprendimo. Be to, iš jos turėtų būti išreikalautas ir nesumokėtas užstatas.

Neoficialiomis žiniomis, kandidatė į vicemeres D. Stanevičienė ketina atsisakyti šio posto ir toliau likti dirbti Panevėžio miesto poliklinikos vyriausios slaugos administratore.

Beje, šiandien Panevėžio miesto savivaldybėje turi būti pasirašoma Koalicijos sutartis. Taip pat šiandien vakare Panevėžio socialdemokratai rinks naująjį skyriaus pirmininką. Kandidate vadovauti miesto socialdemokratams yra D. Stanevičienė. Politikos užkulisiuose kalbama, kad naujuoju Socialdemokratų Panevėžio skyriaus pirmininku turėtų būti išrinktas 31 metų Donatas Degenis.

Panevėžio miesto savivaldybės taryba į posėdį rinksis balandžio 17 d.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: