Lietuvos naujienos - Verslas - 2021-09-28

Kodėl darbe itin svarbi yra žmogaus avalynė?

Darbo įstatymas įpareigoja, kad darbdavys privalo pasirūpinti, kad jo pavaldinių darbo saugos priemonės būtų tinkamos. Ar atsakingai šio reikalavimo laikomasi, tikrina atitinkamos darbo saugos inspekcijos. Tačiau už minėtą įstatymą daug svarbesnė tiesa yra – už savo saugumą pirmiausia turi pasirūpinti pats žmogus, ir, žinoma, jo darbdavys. Jau nuo akmens amžiaus žmonės ieškojo būdų, kaip apsaugoti savo kojas. Nuo kailiukais ar odos gabalėliu apsuktos pėdos iki tvirtų, įvairių spalvų ir dizaino batų praėjo keli tūkstantmečiai. Šiandien, XXI amžiuje, batų pasirinkimas didžiulis. Svarbiausia, turint puikias galimybes, ne atmestinai pirkti savo kojų apsaugą, o sąmoningai pasirinkti atsižvelgiant į savo individualius poreikius.

Darbo batai reikalauja atskiro mūsų dėmesio

Kiekvienas turi pasirūpinti tinkama avalyne, nes tai gali užtikrinti pėdų saugumą ir išvengti traumų darbe. Be to, teisingai pasirinkus darbo batus, kojos gali nepavargti. Ypač jei užsiimate daug vaikščiojimo reikalaujančiu darbu, rinkitės darbo batus, tinkančius konkrečioms pėdų darbo sąlygoms, net ir po visos darbo dienos jis neužstrigs.

O kaip turėčiau išsirinkti tinkamus batus, jog jie tiktų darbui?

Darbo batams gaminti naudojama daug apsauginių parametrų, tokių kaip: apsauga nuo šalčio, aukštos temperatūros, drėgmės, korozinių skysčių ir kitų nepalankių veiksnių.

Norintiems apsaugoti kojas nuo krintančių daiktų, vinių, stiklo ir kitų ant žemės ar ant kojų metamų daiktų, rekomenduojama naudoti specialius darbinius batus, kurie gali apsaugoti batų padus ir kojas. Darbiniai batai taip pat gali apsaugoti kojas nuo drėgmės ir užšalimo. Pirkite darbinius batus iš www.atvila.lt.

Ar mano darbo batai tikrai tinka ir atitinka aukščiausius saugos reikalavimus?

To dažniau turėtų klausti statybininkai, vairuotojai, sandėlio darbuotojai, suvirintojai, melioratoriai ir chemijos įmonėse dirbantys ūkininkai. Apie tinkamą darbo avalynę reikia pagalvoti ne tik specifinių profesijų atstovams. Ne mažiau svarbu tinkamais batais avėti dirbant sode, darže. Dažnai atlikdami darbus ūkiuose avimi kasdieniai, konkretiems darbams nepritaikyti, batai. Dėl to, savaime suprantama, suirztame, nes geri batai greitai gali būti drėgmės ir purvo sugadinti, be to, ir kojos greičiau užšąla nei avint specialius darbo batus. Tinkama darbinė avalynė reikalinga ir dirbantiems žemės ūkyje.

Dėl daugybės darbo batų pasirinkimo galimybių, kartais kyla klausimų, kaip geriausiai pasirinkti batus konkrečiai veiklai. Renkantis batus, labai svarbu suprasti konkrečią jūsų darbo situaciją, didžiausią pavojų ar diskomfortą, kurį gali sukelti jūsų kojos. Išsirinkite tokius batus, kurie puikiai tiktų, neleistų kojai sušlapti, suprakaituoti. Juk svarbiausia yra kojų komfortas darbo metu.

Darbe be batų reikia ir kitų saugos priemonių, apie kurias plačiau galite sužinoti čia: https://www.atvila.lt/lt/produktai/darbo-saugos-priemones.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: