Pixabay nuotr.

Kodėl ligai nustatyti dažnai reikalingi rentgenologiniai tyrimai?

Kai ką nors skauda, medicinos specialistai turi keletą galimybių tai ištirti. Vidinių vaizdų darymas leidžia sveikatos priežiūros paslaugų teikėjams diagnozuoti sužalojimą ar būklę ir sudaryti gydymo planą. Viena daugiau nei šimtmetį gyvavusi vaizdo gavimo galimybė yra rentgeno spinduliai. Rentgeno spinduliai fiksuoja nuotraukas kūno viduje, naudojant elektromagnetinės energijos pluoštus.

Kodėl reikalingi rentgenologiniai tyrimai?

Kartais jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas gali paskirti rentgeno tyrimą kaip prevencinę priemonę. Jei patiriate traumą ar ūmią ligą, gydytojas gali pasiūlyti atlikti rentgeno nuotrauką, kad geriau suprastų, kas vyksta. Rentgenologinius tyrimus atlieka romanovoklinika.lt.

Kam naudojami rentgeno spinduliai?

Medikai rentgeno spindulius naudoja įvairiems tikslams. Vienas dažniausiai naudojamas kaip atrankos metodas. Pavyzdžiui, mamografija  gali padėti jūsų gydymo komandai aptikti gabalėlių ar auglių jūsų krūtyse. Mamograma gali aptikti auglius, kurie yra per maži, kad juos būtų galima jausti atliekant savarankišką krūties tyrimą, ir gali būti patikimas būdas sugauti ir diagnozuoti krūties vėžį ankstyviausiose stadijose, kai jis geriausiai reaguoja į gydymą. Stomatologai taip pat naudoja rentgeno spindulius, kad užfiksuotų dantų ir dantenų vaizdus. Dantų rentgenograma gali parodyti ėduonies požymius, dantų šaknų problemas arba žandikaulio ir kaulų problemas.

Jei sunku kvėpuoti ar jaučiate krūtinės skausmą, jums gali būti atliekami rentgenologiniai tyrimai

Jei pacientui sunku kvėpuoti arba jis jaučia krūtinės skausmą, gydytojas gali paskirti krūtinės ląstos rentgenogramą, kad pamatytų, kas vyksta širdyje ar plaučiuose. Krūtinės ląstos rentgenograma gali parodyti padidėjusią širdį arba skysčių susikaupimą širdyje ar plaučiuose. Vaizdas taip pat gali atskleisti plaučių vėžio, pneumonijos ar tuberkuliozės požymius. Medicinos paslaugų teikėjas greičiausiai užsakys rentgeno nuotrauką, jei pacientui įtariamas kaulų lūžis. Lūžių rentgeno spinduliai yra vienas iš dažniausiai naudojamų rentgeno vaizdų. Rentgeno spinduliu užfiksuoti vaizdai yra nespalvoti. Rentgeno vaizdas priklauso nuo to, kaip gerai magnetinės bangos sklinda per organus ir kūno viduje esančias medžiagas. Pavyzdžiui, kauluose yra daug kalcio, kuris labai gerai sugeria rentgeno energiją. Dėl absorbcijos kaulai vaizde paprastai būna balti.

Kodėl rentgeno nuotraukoje matoma juoda spalva?

Oras prastai sugeria energiją, todėl sritys, kuriose yra daug oro, pavyzdžiui, plaučiai, rentgeno nuotraukose dažniausiai atrodo juodos spalvos. Jei kaulas lūžta, jis taip pat atrodys juodas. Tuo tarpu išaugos ar masės plaučiuose dažnai būna baltos arba pilkos spalvos.

Kada turėtumėte pasidaryti rentgeno nuotrauką?

Jei patyrėte traumą arba apskritai nesijaučiate gerai, jums gali kilti klausimas: Ar man reikia rentgeno? Paprastai jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas rekomenduos atlikti rentgeno nuotrauką, jei negali diagnozuoti problemos apžiūrėdamas ir liesdamas jus. Rentgeno nuotrauka gali suteikti aiškesnį supratimą apie tai, kas vyksta jūsų kūne, todėl jūsų medicinos paslaugų teikėjas gali suteikti jums geriausią įmanomą gydymą. Po traumos rentgeno nuotrauka gali suteikti jūsų medicinos komandai idėją apie geriausią gydymo būdą. Skaldyti kaulai, patempti sąnariai ir išnirti sąnariai yra keletas dažniausiai pasitaikančių sužalojimų, kuriems naudinga rentgeno nuotrauka.

Ar jums reikia rentgeno nuotraukos dėl čiurnos patempimo?

Jei patempimas yra lengvas ir neturi įtakos jūsų gebėjimui vaikščioti ar atlikti kitą veiklą, jums tikriausiai nereikia rentgenologinių tyrimų. Patempimas greičiausiai nepasirodys rentgeno nuotraukoje. Esant sunkiam patempimui, kuris turi įtakos jūsų gebėjimui vaikščioti ar judėti, gydytojas gali paskirti rentgeno nuotrauką, kad patikrintų, ar tai yra patempimas, o ne kažkas kita. Kartais pėdos ar kulkšnies kaulo lūžis sukelia simptomus, panašius į čiurnos patempimą. Tas pats pasakytina ir apie kitų kūno dalių, pavyzdžiui, riešo, patempimus. Rentgeno nuotrauka gali atmesti arba patvirtinti, ar problema atsirado dėl patempimo ar lūžusio kaulo.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: