Arnas Simėnas

Kodėl Panevėžys nebeturi „Dainuojančios Laisvės aikštės“?

Rekonstrukcija iš esmės pakeitė Panevėžio miesto širdį – Laisvės aikštę. Visi džiaugiasi jos atsinaujinimu, tačiau daugelis klausia, kodėl nutilo keliolika metų tyliai skambėjusi muzika.

Prieš gerus aštuoniolika metų tuometinio Panevėžio miesto savivaldybės tarybos sekretoriato vyriausiojo specialisto kultūrai Arnoldo Simėno iniciatyva buvo įgyvendintas „Dainuojančios aikštės” projektas, savivaldybei kainavęs 21 tūkst. litų. Aikštėje buvo iškabintos 24 garso kolonėlės iš kurių ištisus metus sklisdavo aukštos kokybės ir kultūros instrumentinė muzika. Tačiau prasidėjus aikštės rekonstrukcijai muzika nutilo ir nors darbai visi jau baigti, tačiau Panevėžio centre toliau spengia tyla.

Ar dar kada nors Laisvės aikštėje skambės muzika, galima tik spėlioti, nes, atrodo, tam savivaldybė didelio dėmesio neskiria.

Savivaldybės Komunikacijos skyriaus pasiteiravus, ar į Laisvės aikštę bus sugražinta (ir kada) muzika ir dar pridėjus paaiškinimą, kas per projektas buvo „Dainuojanti aikštė” gavome labai lakonišką skyriaus vedėjo Eglės Morkūnės atsakymą, kurio, pridėjus savaitgalį, teko laukti keturias dienas.

„Techninė galimybė įdiegti garso sistemą Laisvės aikštėje yra numatyta”,- į klausimą atsakė E.Morkūnė.

„Dainuojančios aikštės” iniciatorius A.Simėnas sakė tikintis, kad Laisvės aikštėje vėl skambės muzika, nes toks pažadas viešai buvo duotas tarybos posėdyje.

„Muzika buvo iki aikštės rekonstrukcijos ir daugumai žmonių toks sumanymas labai patiko, nes miesto centre išties būdavo smagiau pasivaikščioti ar tiesiog pabūti. Šią idėją pasiūliau tuometiniam savivaldybės administracijos direktoriui Visvaldui Matkevičiui ir per dvi savaites be jokių trukdžių viskas buvo padaryta. Tikiuosi, kad pažadai bus ištesėti ir bus padaryta galbūt dar geriau”,- optimizmo nestokojęs A.Simėnas.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: