Kodėl savivaldybė pasirinko brangesnį „Cido“ arenos valdymo variantą?

Praėjusiame Panevėžio miesto Tarybos posėdyje buvo nuspręsta 2007 m. sprendimą dėl Panevėžio arenos koncesijos sutarties pripažinti netikslingu.

Situaciją komentuoja Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna:  „Dabar teisinė bazė yra pasikeitusi, „Cido“ arenai nereikia didelių investicijų, joje vykdoma veikla ir generuojamos pajamos daugiausia gaunamos iš Savivaldybės viešųjų paslaugų. Taip pat nepalanki epidemiologinė situacija, dėl jos apribotas renginių organizavimas kelia riziką dėl įprasto komercinių sporto, kultūros ir pramoginių renginių lankomumo.“. Remiantis šiuo pagrindu, „Cido“ arenos valdymą siūloma perduoti Panevėžio sporto centrui. Tikimasi, kad arenos valdymo sąnaudos per metus nesieks 500 tūkst. Eur.

„Cido“ arenos Generalinio direktoriaus Tomo Inčiko nuomone toks sprendimas Panevėžio miesto savivaldybei itin nepalankus finansiniu požiūriu: „Kiekvienas turi dirbti savo darbą. Manau šioje situacijoje savivaldybė ir Panevėžio sporto centras prisiimė ne tą darbą, kurį turėtų daryti. Tai visgi yra pakankamai didelė našta biudžetui. Pagal visas biudžetinių įstaigų finansavimo praktikas, panašu, kad ta įstaiga turės skirti dar daugiau finansavimo negu iki šiol, kas yra ne pats naudingiausias sprendimas.“

T. Inčikas tokių drąstiškų pasikeitimų nesitikėjęs: „Su Panevėžio miesto savivaldybe turėjome itin gerus santykius, dėjome nemažai pastangų. Matėme, kad turime visas galimybes ir toliau bendradarbiauti. Bet dėl mums nežinomų priežasčių kažkas pasikeitė. Mes netgi siūlėme finansiškai palankesnį variantą, tačiau savivaldybė padarė tokius sprendimus, kokius matome šiandien“. Dabartinis „Cido“ arenos Generalinis direktorius bandė komunikuoti su Panevėžio miesto savivaldybe ir ieškojo sprendimo: „Į konkrečius teiktus pasiūlymus atsižvelgta nebuvo. Vasario 17 d. vykusiame tarybos posėdyje buvo išsakytas pasiūlymas vietoj 500 tūkst. Eur, ką siūlo Panevėžio sporto centras, sudaryti 420 tūkst. Eur. koncesiją ir taip pat įsipareigoti suteikti galimybę nemokamai treniruotis tekininkams, krepšininkams, sporto centro auklėtiniams, taip sutaupant 400 tūkst. Eur. per 5 metus. Šis pasiūlymas buvo ignoruojamas“. T. Inčikas atviras – toks Panevėžio miesto savivaldybės sprendimas miestui nenaudingas.

Algimanta Raubaitė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: