Kodėl turime ką švęsti Valstybės dieną (video)

Lietuvos valstybės švenčių kalendoriuje yra kelios šimtametes Lietuvos valstybingumo tradicijas žyminčios šventės. Viena jų – Liepos 6-oji – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena. Istorikai sako, kad peržvelgus amžių skalę, kaskart iš naujo suprantama, kad turime ką švęsti.

1253 m., kaip manoma, liepos 6-ąją dieną buvo karūnuotas pirmasis ir vienintelis Lietuvos karalius Mindaugas.

Istorikai sako, kad nors katalikiška Lietuvos karalystė gyvavo vos 10 metų, svarbiausias karaliaus Mindaugo karinės, politinės ir diplomatinės veiklos laimėjimas – suvienyta Lietuvos valstybė – išliko, nepaisant visų istorinių iššūkių.

Pasak istoriko, svarbu ne tik istoriją atsiminti, bet ir ja didžiuotis, tam ir skirta Valstybės – karaliaus Mindaugo karūnavimo – diena.

Tad liepos 6-ąją visi kviečiami švęsti. Panevėžyje 12 val. vyks Iškilminga vėliavos kėlimo ceremonija, nuo 20 valandos Skaistakalnio parke piknikas „Mes esame Lietuva“,  Tautiškos giesmės giedojimas, o 21.30 val. šokio ir dramos spektaklis Justino Marcinkevičiaus „Mindaugas“. Panevėžio rajono gyventojai Valstybės dieną paminėti kviečiami ant Upytės, kaitaip vadinamo Čičinsko piliakalnio.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: