Kodėl vaikams naudinga žaisti su lėlėmis?

Daugelio vaikų, ypač mergaičių, kambaryje tikrai rastume lėlę, o, greičiausiai, net ne vieną. Šis žaislas yra vienas iš seniausių žaislų istorijoje ir nors, palyginti su pirmaisiais egzemplioriais, dabar gerokai pasikeitęs, visgi iš populiariųjų gretų nesitraukia. Šiandien žaislų sektoriuje turime neįtikėtinai platų lėlių pasirinkimą, leidžiantį vaikų žaidimams suteiks įdomumo. Tačiau ar tuo ir apsiriboja lėlių nauda? Tikrai ne, kartais nė neįvertiname, kad jų privalumų sąrašas kur kas ilgesnis.

Žaidimai su lėlėmis skatina įžvelgti skirtumus, ugdo empatiją

Peržvelgę lėlių asortimentą elektroninėse parduotuvėse netruktume pastebėti, kad jų įvairovė įspūdinga: lėlės kūdikiai, didesnės lėlės, barbės, įvairių profesijų atstovės, lėlės, turinčios skirtingą „odos“ spalvą ir t.t. Tokia įvairovė leidžia vaikams įsijausti į skirtingus vaidmenis, poreikius, gyvenimo būdą, mąstyti. Skirtumai tarp lėlių suteikia progą vaikams kur kas paprasčiau įžvelgti skirtumus ir tarp žmonių, ugdo jų toleranciją, empatiją kitiems.

Žaisdami su lėlėmis vaikai mokosi bendrauti

Lėlės yra tobula priemonė mokyti vaikus bendravimo meno ir visai nesvarbu, ar su lėlėmis jie žaidžia vieni, ar su bičiuliais. Žaidžiant su lėlėmis kuriamos įvairios situacijos, ieškoma jų sprendimų, vaikai mąsto, kaip vienu ar kitu atveju pasielgti, tariasi, bando nuspėti, kaip tokioje situacijoje elgtųsi jų draugas. Žaisdami su bičiuliais vaikai mokosi drauge dalintis, pasiskirstyti vaidmenimis, kalbėdami už savo lėlę jie kur kas drąsiau reiškia savo norus,  mintis, geba išsakyti idėjas, pasiūlymus, vystyti dialogą.

Lėlės padeda ugdyti vaikų rūpestingumą

Vienas dažniausių vaidmenų žaidimų su lėlėmis yra mama ir vaikas, kur vaikas prisiima mamos vaidmenį, o lėlei tenka vaiko vaidmuo. Tai šaunus pasirinkimas, kadangi per žaidimą vaikas mokosi rūpintis kitais, formuojasi vaiko motiniški ar tėviški įgūdžiai. Paprastai į žaidimą perkeliamos tokios suaugusiojo funkcijos kaip vaiko maitinimas, migdymas, žaidimas su juo, gydymas, mokymas, raminimas, apkabinimas ir daug kitų. Toks rūpestis lėle vaikui padeda ugdyti jo rūpestingumą kitais, mažesniais, moko rodyti savo jausmus, atjautą.

Lėlės gali paskatinti vaiką tvarkytis

Sakysite, kaip lėlės gali tai padaryti? Labai paprastai – vaikams dažniausiai yra malonu rūpintis savo lėle „vaiku“, todėl jie noriai sulanksto lėlių rūbelius, sutvarko jų baldus, indus, namelį. Pasiūlykite vaikui šias veiklas, kurias padeda daryti lėlei, atlikti ne tik žaidimų, tačiau ir realiame pasaulyje, savo erdvėje. Taip per žaidimą, o ne paliepimus, paskatinsite vaiką susitvarkyti savo žaidimų erdvę, drabužėlius ir pan.

Ne paslaptis, jog kartais žiūrėdami į su lėle žaidžiantį vaiką nė nesusimąstome, kiek daug jis gauna iš šio žaidimo. O tų privalumų yra kur kas daugiau, nei paminėjome straipsnyje. Daugiau apie lėlių naudą vaikams skaitykite čia. Beje, svarbu tai, kad lėlės – toli gražu ne tik mergaitiškas žaislas!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: