Nuotr. pexels.com

Kokį pavojų kelia negydomas išorinis hemorojus?

Išorinis hemorojus – nemaloni problema, apie kurią vengiame kalbėti. Su šiuo negalavimu susiduria daugelis, itin dažnai – vyresnio amžiaus sulaukę žmonės. Daugelis gėdijasi kreiptis į medikus ir tikisi, kad problema išsispręs savaime. Tačiau ar tikrai hemorojus gali tiesiog išnykti ir kokia rizika kyla vengiant gydymo?

Išorinį hemorojų gali lemti įvairios priežastys

Išorinis hemorojus – tai išangės srityje esančių kraujagyslių mazgų išsiplėtimas, kurį gali paskatinti įvairios priežastys. Viena dažniausių yra vidurių užkietėjimas, kuris didina spaudimą išangės kraujagyslėms, sukelia tempimą, o reaguodamos į tai jos gali išsiplėsti ir sudaryti vadinamuosius hemoroidinius mazgus išangės zonoje.

Dažnai išorinis hemorojus pasireiškia po nėštumo ir gimdymo. Tai lemia tam tikri šiuo metu moters organizme vykstantys hormoniniai pokyčiai ir padidėjęs spaudimas visai dubens sričiai. Gimdymo metu įtampa dar labiau sustiprėja, o tai gali paskatinti hemoroidinių mazgų susidarymą.

Pastebima, kad hemorojus dažniau kankina pasyvaus gyvenimo būdo mėgėjus, kurie mažai juda, daug laiko praleidžia vienoje padėtyje, pavyzdžiui, sėdėdami. Rizikos veiksniu taip pat laikytinas ir antsvoris, netinkama mityba, kuri sukelia dažnai pasikartojantį vidurių užkietėjimą.

Ar hemorojų būtina gydyti?

Išorinis hemorojus, visų pirma, gali sukelti daugybę nemalonių pojūčių: skausmą, perštėjimą, niežėjimą išangės srityje, kraujavimą ir kt. Tai ne tik gresia komplikacijomis, bet ir blogina gyvenimo kokybę, gali turėti sukelti psichologinių problemų, tokių kaip nepasitikėjimas savimi ar kt.

Negydomas išorinis hemorojus gali ilgainiui tapti lėtine problema, o gausus kraujavimas sukelia anemiją. Ji pasireiškia nuovargiu, energijos trūkumu, odos blyškumu. Mazgams patinus ar kilus uždegimui, pacientai jaučia stiprų skausmą, kuris gali trikdyti kasdienes funkcijas. Negydomas uždegimas gali išplisti į aplinkinius audinius, o jei gydymas ir toliau atidėliojamas – gali kilti audinių nekrozė ir pavojus gyvybei.

Ar sudėtingas hemorojaus gydymas?

Daugelis su hemorojumi susidūrusių pacientų vengia kreiptis į medikus bijodami skausmingo ir sudėtingo gydymo. Vis dėlto tai labiau mitas, o ne realybė – šiuolaikinė medicina siūlo paprastus ir neskausmingus gydymo metodus. Visų pirma, ligonio būklei palengvinti gali būti skiriami nuskausminamieji ar nuskausminamąjį poveikį turintys vietinio naudojimo preparatai, taip pat vaistai, vonelės.

Tolesnis gydymas priklauso nuo hemorojaus laipsnio, tad kuo anksčiau kreipsitės, tuo paprastesnis ir greitesnis bus šis procesas. Kai kuriais atvejais pakankamas yra medikamentinis gydymas, o kartais prireikia ir vadinamojo ligavimo ar skleroterapijos, koaguliacijos. Šio gydymo metu išorinis hemorojus yra pašalinamas arba sumažėja iki nereikšmingo dydžio, pacientas nebekenčia nuo nemalonių simptomų.

Vis dėlto svarbu imtis ir prevencinių priemonių: tinkamai maitintis, pakankamai judėti, vartoti daugiau vandens, kad būtų išvengta vidurių užkietėjimo. Venų sieneles stiprinantys vaistai taip pat gali padėti pagerinti situaciją, o išvengti mechaninio dirginimo padeda drėgnų servetėlių naudojimas vietoje tualetinio popieriaus.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: