Jaunimas - Lietuvos naujienos - 2020-08-10

Kokį žaislą nupirkti berniukui?

Nors iki dvejų metų amžiaus vaikams žaislai praktiškai nesiskiria, ikimokyklinio amžiaus vaikai jau linksta prie žaislų, atitinkančių jų pomėgius ir poreikius. Tad labai dažnai mergaitės renkasi vienokius, o berniukai – kitokius žaislus.

Žinoma, specialistai teigia, jog tėvai neturėtų savo vaikams pirkti vien žaislų, neva „atitinkančių jų lytį“. Kitaip tariant, mergaitės taip pat gali su pasimėgavimu žaisti su mašinėlėmis ar dinozaurais, kaip ir berniukai su lėlėmis, ir tame nėra nieko blogo.

Tačiau sunku nepastebėti, jog dauguma vaikų vistik dažniau renkasi žaislus, su kuriais žaidžia ir tos pačios lyties jų bendraamžiai. Dar daugiau, renkant žaislą kaip dovaną vaikui, didesnė tikimybė „pataikyti“ į jo norus renkant universalius žaislus arba skirtus berniukams/mergaitėms.

Šiandien žaislų pardavėjai siūlo pačių įvairiausių žaislų – jie skiriami pagal amžių, vaiko lytį, vaiko pomėgius. Tad šįkart aptariame, kokie žaislai berniukams rinkoje yra populiariausi:

  • Darbastaliai/įrankių rinkiniai

Tokie žaislai vaikui leidžia susipažinti su konstravimu, matavimu, skaičiavimu ir kt. Įrankių rinkiniai ir darbastaliai yra dažnai mėgiami dėl to, jog žaisdami jais vaikai imituoja suaugusiųjų darbus.

  • Trasos

Elektrinių traukinių ar automobilių trasos yra ypač mėgiamos tarp berniukų. Jų principas yra trasos susidėliojimas ir transporto priemonės važiavimas ja. Tokie žaislai leidžia pasijusti vaikui lenktyninku – jie puikiai tinkami ir žaidimams su kitais vaikais.

  • Traukiniai, lėktuvai ir kitos transporto priemonės

Su šiais žaislais vaikai taip pat gali įsivaizduoti lenktynes. Be to, kartais rinkoje galima rasti vaikiškų transporto priemonių, kurias vaikas turi pats susikonstruoti.

  • Figūrėlės

Įvairios figūrėlės, imituojančios kokius nors veikėjus, herojus ar būtybes, leidžia vaikui susikurti savo fantazijų pasaulį. Figūrėlės išties teigiamai veikia vaikų vaizduotę, kadangi vaikas turi pats susigalvoti, kaip jas įtrauks į žaidimą.

Be to, figūrėlės yra labai tinkamos žaisti didelei vaikų grupei, įsijaučiant į tam tikrus vaidmenis.

  • Konstruktoriai

Lego kaladėlės, įvairūs konstruktoriai yra itin puikus pasirinkimas, norint ugdyti vaiko kognityvinius įgūdžius. Be to, konstruktoriai lavina ir vaiko vaizduotę bei kūrybiškumą.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: