Kokią naudą suteikia kineziterapijos pratimai?

Judėjimas ir fizinis aktyvumas gali išgydyti arba papildyti kitus gydymo būdus. Pratimai yra būtini norint išlaikyti sveiką raumenų ir kaulų sistemą, vidaus organų, tokių kaip širdis, plaučiai ar net skrandis, darbą. Žmogui reikia ir judėjimo, ir deguonies. Tinkamų reabilitacijos pratimų įgyvendinimas yra kineziterapeuto užduotis. Darbas su tokiu specialistu gali padėti pakeisti savo kasdienius įpročius bei pagerinti sveikatą.

Kineziterapijos pratimų privalumai

Kineziterapijos nauda atsiranda tiesiogiai tam tikroje kūno dalyje, kuriai atliekami pratimai, taip pat netiesiogiai geresniam vidaus organų funkcionavimui, būklės gerinimui ir kūno riebalų mažinimui. Kokias sistemas veikia kineziterapijos pratimai?

Judėjimo sistemą

Stiprinami raumenys, sąnariai, sausgyslės, kaulai ir fascija (membrana, jungiamasis audinys, apsaugantis raumenis), kurie sudaro judėjimo sistemą. Judėjimas, medicinoje vadinamas kineze, stimuliuoja hormonus ir aktyvina baltymų sintezę darbui, kuriuo siekiama padidinti raumenų masę ir sutvirtinti kaulus, atsižvelgiant į treniruočių apkrovą. Pagerėja galūnių mobilumas. Sumažėja raumenų kontraktūros. Kita vertus, nervų sistema, susijusi su raumenų ir kaulų sistema, pradeda prisitaikyti prie fizinio krūvio, suteikdama mums jėgų. Sąnarių darbas yra daug geresnis, nes sumažėja sąnarių kapsulės uždegimas ir pradeda didėti sinovinio skysčio kiekis.

Kvėpavimo ir kraujotakos sistemas

Šios dvi sistemos yra tarpusavyje susijusios. Išmokus tinkamai kvėpuoti diafragmos pagalba, kraujas gauna daugiau deguonies. To dėka, kraujotakos sistema efektyviau aprūpina mūsų kūną būtinais elementais.

Virškinimo sistemą

Reguliariai atliekami kineziterapijos pratimai pagerina skrandžio ir žarnyno darbą. Taigi sumažėja vidurių užkietėjimo rizika. Metabolizmas veikia greičiau, todėl kūno svoris palaikomas stabiliai. Tai naudinga žarnynui, kuris laikomas centrine imuninės sistemos sritimi.

Kineziterapija – indikacijos

Judėjimas kaip gydymo metodas turi galimybę paveikti visus mūsų kūno organus. Pagrindinė kineziterapijos indikacija yra fizinio aktyvumo lygio nustatymas, sergant tam tikra liga, liekamųjų pokyčių korekcija po ligos arba tiesiog norit pagerinti savo fizinį aktyvumą.

Fiziniai negalavimai, kuriems taikoma fizioterapinė reabilitacija, yra posturaliniai defektai, galūnių lūžiai, parezė ir sąnarių reumatoidinės ligos. Nervų sistemos ligos, Parkinsono ir išsėtinės sklerozės ligos labai gerai reaguoja į judėjimą, padeda sumažinti erzinančius simptomus. Vėžiu sergantiems pacientams reikia fizinio krūvio, kad būtų galima atstatyti raumenų audinį ir sustiprinti anksčiau minėtas sistemas – kraujotakos, kvėpavimo ir nervų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: