Nuotr. unsplash

Kokią naudą teikia markizės ir kur dažniausiai montuojamos?

Šiandien gausu daug įvairių sprendimų, kurie leidžia mėgautis komfortišku laiko leidimu gamtoje, kartu išlaikant gyvenamųjų namų ar kitos paskirties erdvės estetišką eksterjerą. Šiame straipsnyje plačiau aptariamos markizės: į ką svarbu atkreipti dėmesį renkantis pastarųjų konstrukciją, kokios pagrindinės atliekamos funkcijos.

Markizės atliekamų funkcijų įvairovė 

Apsauga nuo saulės. Markizių atliekama apsauginė funkcija nuo saulės yra aktuali ne tik po šia konstrukcija laiką leidžiantiems žmonėms, bet ir naudinga patalpai, prie kurios pastaroji yra tvirtinama. Markizė sumažina į patalpą patenkančių tiesioginės saulės spindulių kiekį, taip prisidėdama prie galimybės išlaikyti optimalią vidaus patalpų temperatūrą, be būtinybės naudoti oro kondicionierių.

Laiką leidžiant po markize saulėtą dieną, ši konstrukcija blokuoja kenksmingus UV spindulius, nuo galimos pastarųjų žalos kartu saugodama ir baldus, grindis bei kitus interjero elementus.

Apsauga nuo lietaus. Markizės, saugodamos po jomis esančios lauko erdvės sausumą, lyjant lietui, leidžia mėgautis buvimu gryname ore net ir ne itin palankiomis  sąlygomis.

Energijos taupymas. Markizės atlieka ne tik ką tik aptartą tiesioginę apsauginę funkciją nuo lietaus bei saulės, bet ir blokuodamos tiesioginių saulės spindulių patekimą į vidų, kartu mažina ir šilumos kiekį, patenkantį į pastatą. Taip išvengiant būtinybės naudoti oro kondicionierių ar prietaisą jungiant rečiau, mažinamos energijos sąnaudos.

Visapusiško komforto didinimas. Markizės, sukurdamos patogų šešėlį, leidžia mėgautis buvimu lauke net ir karštomis dienomis. Ši konstrukcija, uždengianti, pavyzdžiui, langus ar terasas, gali suteikti privatumo, ypač aktualaus asmenims, gyvenantiems itin apgyvendintose vietose, pavyzdžiui, naujos statybos kotedžų kvartaluose.

Estetika. Neabejotinai svarbus niuansas, kurį taip pat reikia paminėti – faktas, jog markizės minėtas funkcijas atlieka, kartu išlaikydamos pastato, prie kurio yra pritvirtintos, estetines savybes, bet ir neretai šiam priduodamos dar daugiau elegancijos. Markizės išsiskiria spalvų, formų bei stilių įvairove, leidžiančių šią konstrukciją priderinti prie įvairių architektūrinių sprendimų, taip pagerinant pastato estetiką ir suteikiant šiam unikalumo.

Kur gali būti montuojamos markizės?

Net neabejojame, jog išsamiau susipažinus su ką tik aptartais markizių privalumais, jau pradėjote galvoti, kad būtent šios konstrukcijos kaip tik ir trūksta, siekiant užtikrinti visapusišką patogumą, kartu prisidedant ir prie estetinių pastato eksterjero savybių stiprinimo. Atsižvelgiant į techninius parametrus, montavimo ypatybes, estetinių sprendimų įvairovę, o kartu ir ilgą privalumų sąrašą, pastarosios gali būti montuojamos įvairiose vietose.

  • Prie patalpų langų ir durų, siekiant sukurti apsaugą nuo saulės ir lietaus.
  • Prie terasų ir balkonų, kaip konstrukcija, sukurianti komfortišką šešėlį ir leidžianti lauko poilsio zonomis naudotis įvairiomis oro sąlygomis.
  • Prie kavinių ir restoranų, taip sukuriant papildomą lauko erdvę, kurioje klientai gali naudotis įstaigų teikiamomis paslaugomis, nepriklausomai nuo oro sąlygų.
  • Prie parduotuvių ir komercinių pastatų, apsaugant vitrinas bei jose esančias prekes nuo galimos tiesioginių saulės spindulių žalos. Estetiškos markizės taip pat gali tapti akcentu, pritraukiančiu potencialių klientų dėmesį.
  • Automobilių stovėjimo aikštelėse. Tai – dar viena vieta, kurioje sumontavus markizę, pastaroji gali atlikti automobilių apsaugos nuo saulės bei lietaus funkciją.

Taigi, markizės dėl atliekamų praktinių ir estetinių funkcijų  įvairovės bei įvairovių montavimo vietų galimybės – konstrukcija, galinti patenkinti tiek asmeninius, tiek verslo poreikius.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: