Pixabay nuotr.

Kokią patalynę rinktis vasarai?

Vasaros metu neretai suprastėja miego kokybė. To priežastis  gali būti labai paprasta – pasirenkama netinkama patalynė, kuri neleidžia odai kvėpuoti ir skatina gausesnį prakaitavimą. Kad taip nenutiktų, ir ryte jaustumėtės žvalūs ir puikiai pailsėję, rinkitės natūralių audinių patalynę: žemiau įvardinome pačius palankiausius pasirinkimus.

Medvilninė patalynė

Medvilninis audinys yra pralaidus orui, neerzina odos ir yra labai malonus prisilietimui. Medvilninė patalynė  puikiai sugeria drėgmę bei leidžia odai kvėpuoti, todėl ji puikiai tinka ir vasaros laikotarpiu. Medvilnės priežiūra nereikalauja ypatingai didelių pastangų, be to, tai yra tvirtas ir patvarus audinys, kuris gali tarnauti metų metus. Žinoma, renkantis patalynę vertėtų atsižvelgti į tai, ar jos sudėtyje nėra sintetinių priemaišų.

Šilkinė patalynė

Šilkiniame audinyje yra aminorūgščių, kurios atgaivina kūną. Nors šilkinės patalynės kaina yra didesnė nei kitų galimų pasirinkimų, tačiau tikrai verta mokėti brangiau, – ypatingai tuomet, jei skundžiatės suprastėjusia miego kokybe.

Lininė patalynė

Vasaros laikotarpiu lininė patalynė gali būti tikras išsigelbėjimas: ji tolygiai paskirsto drėgmę bei padeda palaikyti optimalią kūno temperatūrą. Taip pat svarbu paminėti ir tai, kad lininiai patalai yra vieni higieniškiausių (juose nesiveisia mikroorganizmai), be to, lininis audinys puikiai tinka ir nuo įvairių alergijų kenčiantiems žmonėms.

Viskozinė patalynė

Viskozė yra natūralaus pluošto audinys, kuris išgaunamas iš celiuliozės. Viskozinis audinys puikiai sugeria drėgmę ir leidžia laisvai cirkuliuoti orui. Viskozinis audinys yra labai švelnus ir malonus kūnui (savo tekstūra viskozė primena medvilnę), o šio audinio priežiūra tikrai nėra labai sudėtinga.

Nesvarbu, kokio tipo patalynę pasirinksite, nepamirškite, kad patalynė turėtų būti skalbiama ne rečiau nei kas dvi savaites (vasaros metu tą geriausia daryti bent kartą per savaitę). Laikykitės gamintojo pateiktų priežiūros rekomendacijų, ir tai galės užtikrinti dar ilgesnę patalynės tarnavimo trukmę.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: