Kokias priemones pasirinkti metalinių paviršių apsaugai?

Metalas rūdija. Ši tiesa yra visiems žinoma. Norint užtikrinti ilgalaikę metalinių paviršių apsaugą, reikia naudoti antikorozinėmis savybėmis pasižyminčias priemones, kurias galite rasti ir Hammerite svetainėje. Ar žinote, kokios tai priemonės?

Metalo gruntas

Metalo gruntas yra naudojamas juodojo (plieno, ketaus ir kitų geležies ir jo lydinių) bei specifinių (karštai cinkuotų, galvanizuotų, nerūdijančio plieno, spalvotųjų metalų, t. y.vario, aliuminio ir t. t.) metalų gruntavimui. Kalbant apie gruntus, naudojamus juodojo metalo gruntavimui, derėtų paminėti, kad jais galima gruntuoti ir labai surūdijusius juodojo metalo gaminius, konstrukcijas ir pan. Toks gruntas pasižymi tuo, kad geba savaime išsilyginti bei greitai džiūva: visiškai išdžiūti jam užtenka 2 val. Savaime išsilyginančiu gruntu galima gruntuoti tiek viduje, tiek lauke. Svarbu, kad darbams būtų pasirinkta temperatūra nuo 5 laipsnių pagal Celsijų iki 35 laipsnių pagal Celsijų. Pažymėtina, kad visada prieš gruntavimo darbus turėtumėte nuvalyti ant metalinio paviršiaus esančias senų dažų liekanas ir rūdis. Gruntas, kuris yra naudojamas specifinių metalų gruntavimui, pasižymi tuo, kad išdžiūva per 1 val. Kaip ir gruntuojant juodajam metalui skirtu gruntu, taip ir dirbant šiuo gruntu darbinė temperatūra turėtų būti nuo 5 laipsnių pagal Celsijų iki 35 laipsnių pagal Celsijų. Tvirtai su pagrindu sukimbantis gruntas gali būti naudojamas tiek vidaus, tiek lauko darbams. Pažymėtina, kad jo užtenka vos vieno sluoksnio.

Metalo dažai

Norėdami nudažyti metalinius paviršius, galite rinktis įprastus arba aerozolinius apsauginius metalo dažus, suteikiančius kaldinto paviršiaus efektą. Jeigu norisi blizgaus lygaus paviršiaus, tada puikiai tiks įprasti arba aerozoliniai apsauginiai metalo dažai. Pažymėtina, kad apsauginiai metalo dažai gali dažomiems paviršiams suteikti ir pusiau matinį efektą. Kaldinto paviršiaus išvaizdą suteikiantys apsauginiai metalo dažai yra patvarūs. Jais nudažyti garažo vartai, pertvaros, radiatoriai, sodo baldai ar kiti metaliniai paviršiai iki 8 m. yra apsaugoti nuo neigiamo aplinkos poveikio. Šie dažai išdžiūva per 2 val., o antru sluoksniu paviršius galima dengti jau po 4 val. Blizgūs apsauginiai metalo dažai užtikrina ilgalaikę dažomo metalinio paviršiaus apsaugą nuo rūdijimo. Šie dažai tinka vidaus ir lauko darbams ir iš tiesų labai greitai džiūva.

Jeigu nuspręsite metalinius paviršius dažyti aerozoliniais dažais, turėtumėte žinoti, kad darbinė temperatūra turėtų būti tokia pati, kaip ir dirbant įprastais dažais, t. y., nuo 5 laipsnių pagal Celsijų iki 35 laipsnių pagal Celsijų. Aerozoliniais dažais nupurkšti metaliniai paviršiai išdžiūva per 15 min. Šie dažai, kaip ir įprasti apsauginiai metalo dažai, užtikrina patikimą metalinių paviršių apsaugą nuo rūdžių. Aerozoliniai dažai tinka tiek norint nudažyti lauko, tiek vidaus metalinius paviršius.

Ilgalaikei metalinių paviršių apsaugai ir apdailai galite rinktis ir tonuojančius metalo dažus. Pasirinkus spalvą iš Acomix, RAL ar kitų spalvų palečių, dažus galėsite spalvinti savo mėgstamiausiais atspalviais. Norint efektyviai dirbti tonuojančiais dažais, reikėtų užsitikrinti, kad darbinė temperatūra būtų nuo 10 laipsnių pagal Celsijų iki 35 laipsnių pagal Celsijų. Antru dažų sluoksniu paviršius galima dengti po 16 val., nors nudažytas paviršius liečiant jau bus sausas po 3 val. Šiuos dažus taip pat galima naudoti vidaus ir lauko darbams.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: