Kokias vertybes spinduliuojame šalia esančiam ?

Balandžio 4 d. Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos mokytojai buvo pakviesti į susikaupimo popietę, skirtą gavėniai.   

Klausydami violončelės muzikos, kolegų  skaitomų minčių  iš Šventojo Rašto, nuoširdžios, prasmingos, bendrystės jausmus budinančios svečio klebono Eugenijaus Troickio kalbos, mokyklos direktoriaus Vidmanto Vilučio skatinimo dalintis su kitais turimomis dvasinėmis vertybėmis, stabtelėjome, susimąstėme, ar viską padarome, kad šalia mūsų esantiems gyvenimas būtų gražesnis, laimingesnis.

Gavėnia persirito į antrą pusę, švinta Velykų kontūrai, reikia tikėtis, kad jaukiai, maloniai praleidę susikaupimo popietę, į savo namus, savo darbovietę atnešime daugiau šilumos, gerumo, šviesos, vilties.

Reikia tokių renginių, kurie sustabdo nuo nuolatinio skubėjimo, laiko neturėjimo gyventi bei džiaugtis kasdienybe, nuo bėgimo pro kitą žmogų, netgi pro patį save. Pasak lietuvių filosofo Leonido Donskio, mums visiems reikia daugiau laisvės ir drąsos neskubėti, įsigilinti, lėtai skaityti ir išgyventi kiekvieną savo buvimo akimirką, kad susigrąžintume gyvenimo prasmės pojūtį beprasmybėje.

Galima tikėtis, kad tokie jaukūs, savo paskirties žemėje apmąstymams skirti renginiai taps nauja  mūsų progimnazijos tradicija.

 

Aušra Vaitkienė,                         

Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros    mokytoja metodininkė, atstovė ryšiams  su visuomene


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: