Lietuvos naujienos - Verslas - 2021-07-10

Kokie renginiai ir žaidimai padeda atsiskleisti geriausioms komandos savybėms?

Nuolatiniai pokyčiai, vis aršesnė konkurencija ir noras ne tik išgyventi, bet ir plėstis verčia įmones kurti naujus produktus ar paslaugas, ypatingą dėmesį skiriant jų kokybei, santykiams su klientais ir pritraukiant bei išlaikant gabius ir įžvalgius darbuotojus. Atsižvelgiant į visus šiuos veiksnius, įmonės sėkmė vis labiau siejasi su jos darbuotojų darbu kaip komanda, o ne kaip paprasta žmonių grupe, kur žinios, įžvalgos ir atsakymai kyla iš visų įmonės narių įgūdžių ir žinių.

Norint turėti sėkmingai dirbančią komandą, privaloma jai užtikrinti tinkamą poilsį ir pramogas. Privalomi seminarai ir vakarėliai kartu su profesionaliais vedėjais, kurie žaidimų metu žmones suskirstys į komandas ir provokuos pykčiams, kad žmonės atsiskleistų ir pasimatytų jų kovingosios darbinės pusės.

Sėkmingų organizacijų tyrimai nuolat patvirtina, kad komandinio darbo rezultatai yra daug geresni nei individualaus darbo rezultatai. Todėl įmonei komandinis darbas yra akivaizdus pranašumas, nes veiklos kokybė yra aukštesnė, našumas gerėja, pokyčiai geriau pritaikomi, o kiekvienas darbuotojas – komandos narys – turi didesnes galimybes tobulėti. Norint didinti komandinio darbo pranašumus, privaloma rengti vakarėlius, kuomet apsikeičiama komandomis ir matoma, kurie darbuotojai tarpusavyje dera labiausiai. Geriausias komandos formavimas yra toks, kuriame į komandos sudėtį įeina skirtingas mintis turintys ir skirtingus darbus dirbantys asmenys, tuomet jie užpildo vienas kito nežinojimo spragas ir darbo rezultatai pribloškia.

Žaidimo metu formuojant komandą svarbu pasirinkti tinkamus narius, kad būtų visiškai išnaudoti visų narių sugebėjimai bendram tikslui pasiekti. Tyrimai rodo, kad geriausiai dirba mažos komandos (3-8 nariai). Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į darbuotojų amžių – kuo jaunesni darbuotojai, tuo lengviau  jiems yra priimti naujoves ir jie nebijo pažvelgti į situaciją iš kitos perspektyvos. Kita vertus, vyresni grupės nariai padeda atidžiau įvertinti riziką ir turi daugiau patirties. Kuriant komandą ir vengiant galimų trinties bei konfliktų, vienas svarbiausių dalykų, į kurį reikia atkreipti dėmesį: svarbu  turėti žmonių, kurie galėtų atlikti skirtingus komandos vaidmenis. Tai svarbu, nes kuo lygesni dalyviai, tuo mažesnė tikimybė pasiekti kūrybinį darbą.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: