Kokie ritualai poroms padeda stiprinti santykius ir kurti gilesnį ryšį?

Ilgalaikiuose santykiuose esančios poros nuolat išgyvena vis skirtingus etapus – nuo suartinančios „medaus mėnesio“ stadijos iki laikino nutolimo. Santykiai yra visada besikeičiantis procesas ir natūralu, kad žmonėms daug metų esant kartu, pirmaisiais draugystės metais kibirkščiavusi chemija šiek tiek išblėsta. Tam, kad santykiai išliktų tvirti ir džiugintų, abiems partneriams sąmoningai reikia įdėti pastangų ir darbo. Ryšį gali sustiprinti įvairūs ritualai, ypatingos tradicijos ir kokybiškas laikas kartu, kai koncentruojamasi tik į vienas kitą, o ne į pašalinius rūpesčius. Pradėkite nuo visai paprastų dalykų, pavyzdžiui, kavos gėrimo kartu tradicijos.

Rytinė kava

Ritualai skirti ne tik ypatingoms progoms, bet ir kiekvienai dienai – ryšį kuriame iš smulkmenų. Būtent todėl dieną pradėti kartu yra svarbu – juk dažniausiai dirbančios poros įprastomis dienomis būna drauge tik ryte ir vakare. Kartu išgerti puodelį kavos (jos rasite COFFEE loft) trunka neilgai, tačiau per tas 15 minučių galite ramiai pasikalbėti apie ateinančią dieną, laukiančius iššūkius ir planus, pasidalinti tuo, kas neramina arba džiugina. Žinojimas, kad nuo pat ankstaus ryto turėsite laiko pabūti kartu, palengvins dienos pradžią ir pakels nuotaiką.

Kassavaitiniai susirinkimai

Amerikiečių psichoterapeutė ir rašytoja Marcia Naomi Berger savo knygoje „Marriage Meetings for Lasting Love“ (liet. Santuokiniai susitikimai ilgaamžei meilei), kuri tapo bestseleriu, aprašo ritualą, kuris, pasak jos, yra raktas į laimingus ir ilgaamžius santykius. Tai – reguliarūs poros „susirinkimai“. Šį principą galima pritaikyti ne tik susituokusioms poroms, bet įvairaus statuso santykiuose esantiems žmonėms.

Viskas labai paprasta – kiekvieną savaitę skirkite pusvalandį laiko nuoširdžiam pokalbiui su partneriu, į jį įtraukiant dalykus, dėl kurių šią savaitę esate vienas kitam dėkingi, ko santykyje trūksta, kaip galima būtų suplanuoti laiką kartu ir pagerinti intymų gyvenimą. Kasdienybėje praktikuodami tokį ritualą išvengsite nutylėtų dalykų, kurie vėliau gali peraugti į rimtesnius konfliktus.

Trumpos išvykos

Niekas taip nepadeda atsipalaiduoti ir atrasti artimiausiame žmoguje naujų spalvų, kaip aplinkos pakeitimas. Jei tik turite galimybę, susikurkite su savo partneriu trumpų savaitgalio išvykų tradiciją. Nebūtina kiekvieną kartą keliauti į užsienio šalį – tam puikiai tinka ir netoliese esančios poilsio vietos, spa ar turizmo sodybos. Išvykę nedirbkite, padėkite į šalį telefonus ir lėtai, ramiai leiskite laiką kartu. Toks poilsis ypač padės atgaivinti santykius, jei turite vaikų – poilsis tik dviese yra būtinas tam, kad prisimintumėte, kad esate ne tik tėvai, bet ir mylimieji.

Bendra veikla

Sakoma, kad sveikuose santykiuose abu partneriai turi turėti „savo“ pomėgius, nes visiškai susitapatinti su vienas kitu yra pavojinga. Tiesos šiame patarime yra, bet vis dėlto svarbu ir turėti nors vieną bendrą veiklą, kuria nuolat galėtumėte užsiimti kartu. Tai gali būti visiškai bet kas, svarbiausia, kad nekeltų įtampos ir būtų smagu. Pavyzdžiui, susikurkite tradiciją kiekvieną sekmadienį eiti paplaukioti į baseiną arba kiekvieną savaitgalį kartu gaminkite vis kitokius patiekalus. Dar viena idėja – abiems pradėti mokytis kokį nors visiškai naują dalyką (šokiai, kalbos ir pan.), taip padėsite vienas kitam tobulėti.

Nepamirškite pasimatymų

Draugystės pradžioje įsimylėjėliai visada stengiasi vienas kitą nustebinti išradingais pasimatymais ir staigmenomis – eina į kavines, kino teatrus, ieško gražiausių vietų pasivaikščiojimams. Kai santykiai įsibėgėja, žmonės pradeda gyventi kartu, į kasdienybę ateina rutina ir labai lengva vienas kitą priimti kaip savaime suprantamą gyvenimo dalį. Pasimatymai – būtina santykių stiprinimo dalis, kuriai rasti laiko tiesiog privaloma. Vos kelios valandos kartu gali porai suteikti įkvėpimo ir naujos energijos. Susitarkite su partneriu, kad pasimatymus organizuosite paeiliui – taip galėsite vienas kitą stebinti kaip santykių pradžioje. Nebūtina sugalvoti kažko įspūdingo – vakarienė mėgstamame restorane ar bilietai į spektaklį gali paversti vakarą ypatingu.

Šešių sekundžių bučinys

Kasdien skubant gali atrodyti, kad labai sunku atrasti laiko intymumui. Visgi tyrimai rodo, kad santykių pagerinimui užtenka ir 6 sekundžių. Nors dažniausiai esame įpratę išeidami į darbą tik prabėgomis pabučiuoti savo partnerį, vos keliomis sekundėmis ilgesnis bučinys daro teigiamą įtaką ne tik mūsų santykiams, bet ir sveikatai. Įtraukite ilgesnius bučinius į svarbiausių poros ritualų sąrašą, nes jie mažina streso hormono kortizolio kiekį kraujyje, padidina oksitociną (meilės hormoną), kuria emocinį ir fizinį artumą, skatina bent trumpam sustoti ir būti šiame momente.

Kartu sportuokite

Nors kartą į savaitę iškeiskite jaukų filmo žiūrėjimą ant sofos į aktyvią mankštą lauke, namuose arba sporto klube. Įvairūs tyrimai rodo, kad sportavimas su savo partneriu yra susijęs su geresne nuotaika treniruotės metu. Kartu įveikti sunkumus ir siekti užsibrėžtų rezultatų bus daug smagiau, nes galėsite matyti, kaip tobulėjate, eiti į treniruotes bus daugiau motyvacijos. Be to, sportas kartu gali pagerinti ir jūsų intymų gyvenimą – mankštos metu pagaminami laimės hormonai  didina ne tik emocinį ryšį, bet ir fizinę trauką.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: