freepik.com nuotr.

Kokių dokumentų reikia naujo namo pridavimui?

Statybų tvarkos ir reglamentai nuolat keičiasi – pakeitimai dažnai būna susiję ne tik su pačia procesų eiga, bet ir su dokumentų pateikimo tvarkomis, pasikeitusia procedūros trukme (terminais) ir panašiais aspektais. Vienas naujausių pakeitimų įsigaliojo 2022 metų gegužę. Pakeistas Statybos įstatymas numatė, kad kai kurios valstybės institucijų vykdytos funkcijos, susijusios su statybų baigimu, perduodamos teikti verslui – statinio ar jo dalies ekspertizės rangovams. Paprasčiau sakant, norint užbaigti statybas, atlikti namo pridavimą, teks kreiptis į juridinį asmenį, kuris turi Statybos įstatymo nustatytą teisę atlikti statinio projekto ar statinio ekspertizę, t. y. įvertinti jau esamo ar statomo statinio techninę būklę ir nustatyti, ar statinys atitinka Reglamente (ES) Nr. 305/2011 nurodytus pagrindinius statinių reikalavimus. Yra ir daugiau dalykų, kuriuos būtų naudinga žinoti apie namo pridavimą. Visą svarbią informaciją apie namo pridavimą galite rasti internetinėje svetainėje kskompanija.lt. O jeigu patiems rasti nepavyksta, galima kreiptis ir į specialistus, kad pakonsultuotų, patartų arba suteiktų reikalingas paslaugas.

Apie naujo namo pridavimo dokumentus

Vieniems apie namo pridavimo procedūras norisi žinoti daugiau, kitiems nesinori visai. Vis dėlto į vieną klausimą – kokie dokumentai reikalingi naujo namo pridavimui – žinoti atsakymą yra būtina. Nepriklausomai nuo to, ar namo pridavimą atlikti planuojate savarankiškai, ar patikėti tai daryti ekspertams.

Klaipėdos statybos kompanija patikina, kad nors namo pridavimas – bene paskutinis statybos užbaigimo etapas, bet jis reikalauja labai atidžiai ir kruopščiai suruoštos dokumentacijos. Namo pridavimo pagrindinių dokumentų sąrašas yra toks:

  1. Statinio projektas.
  2. Statinio kadastro duomenų byla.
  3. Pastato kontrolinė geodezinė nuotrauka.
  4. Inžinerinių tinklų kontrolinė geodezinė nuotrauka.
  5. Pastato darbo arba techninis-darbo projektas.
  6. Statybos leidimas – šis dokumentas yra vienas iš svarbiausių, išduodamas tada, kai jau yra parengtas ir patvirtintas namo statybos projektas. Be statybos leidimo negalima pradėti namo statybos proceso, o ir namo pridavimas bus neįmanomas.
  7. Pastato energetinio naudingumo sertifikatas. Galima sutaupyti nemažai laiko, jeigu įmonė, teikianti namo pridavimo paslaugas, kartu gali išduoti ir energinio naudingumo sertifikatą. Klaipėdos statybos kompanija teikia abi šias paslaugas. Tad jei reikalingas energinio naudingumo sertifikatas, tereikia užeiti į internetinę svetainę ir užpildyti čia pateiktą prašymo išduoti sertifikatą formą.

Tai yra pagrindiniai dokumentai, bet nebūtinai galutiniai. Kartais būna, jog prireikia pateikti ir papildomus dokumentus, tokius kaip garso klasifikavimo protokolas, žemės sklypo bendraturčių rašytinis sutikimas, besiribojančių žemės sklypų savininkų (valdytojų) rašytiniai sutikimai, rašytiniai pritarimai statinio projektui, rangovo garantinio laikotarpio prievolių vykdymo dokumentai ir kiti reikalingi dokumentai. Visų jų poreikis išaiškėja namo pridavimo eigoje.

Apie institucijas, su kuriomis teks bendradarbiauti norint gauti namo pridavimui reikalingus dokumentus

Tiesa, kartais net ir žinant, kokie dokumentai reikalingi namo pridavimui, nepavyksta jų greitai rasti, gauti ar surinkti. Kadangi būna atvejų, kai tenka bendrauti su daugybe valstybinių institucijų – Valstybine teritorijų planavimo ir statybos inspekcija; Valstybinės priešgaisrinės priežiūros inspekcija; Valstybinė energetikos inspekcija; Aplinkos ministerijos regiono aplinkos apsaugos departamentu; Visuomenės sveikatos centru; Miesto ar rajono savivaldybės administracijos įgaliotas atstovas; Valstybinė darbo inspekcija – dokumentų pateikimo terminas užsitęsia, o kartu su juo ir visa namo pridavimo procedūra. Tad kartais išties visapusiškai geriau ne bandyti namo pridavimą atlikti savarankiškai, o iškart kreiptis į tai atliekančią įmonę – bus sutaupyta ir laiko, ir nervų. Galėsite greičiau mėgautis baigtomis statybomis.

Daugiau informacijos apie namo pridavimą ir su juo susijusias procedūras, galite rasti internetinėje svetainėje kskompanija.lt.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: