Kokybiška mėgėjų teatrų sintezė Paįstryje

Gegužės 24 dieną baigėsi tris dienas Panevėžio rajone vykęs Lietuvos mėgėjų teatrų festivalis „Tiltai 2015“. Paįstrio kultūros centro organizuotas renginys dovanojo kokybišką programą: 11 spektaklių, muzikinius intarpus, erdvę tobulėti ir plėsti kultūrinį akiratį. Keturioliktąjį kartą vykstantis festivalis nenuvylė ir šiemet.

Prieš keturiolika metų, vieno festivalio metu, žingsniuojant jaukiomis Telšių gatvėmis, visai įprasto dviejų režisierių pokalbio metu gimė neįprasta mintis. Tą kartą Anykščių kultūros centro mėgėjų teatro režisierius Jonas Buziliauskas ir Paįstrio kultūros centro direktorė Daiva Kiršgalvienė išaudė Panevėžio rajone dar negirdėtą mintį – mėgėjų teatrų festivalis! Pirmieji bandymai nešė puikių rezultatų – festivalis išaugo ne tik į nacionalinio masto renginį, bet ir tarptautinį. Kasmet pavasarį tradicinis teatrų mėgėjų sambūris sulaukia vis didesnio susidomėjimo, o entuziazmas jį organizuoti, kaip užsiminė pati Paįstrio kultūros centro direktorė, tik auga.

Šiemet Lietuvos mėgėjų teatrų festivalyje „Tiltai 2015“ pristatytos net dvi premjeros! Po ilgo tylos laikotarpio sparnus vėl kelia Paįstrio kultūros centro mėgėjų teatras su Mišelio Fermo komedija „Durys pyška“. „Pastaruoju metu Paįstryje vaidinti rinkosi tik vaikai ir jaunimas, labai smagu pranešti, kad į kultūros centro sceną vaidinti vėl žengia suaugusieji. Patys pareiškę norą, ilgai dirbę ir repetavę, atidėję savus darbus į šalį, paįstriečiai pradėjo sekmadienio programą,“ – mintimis dalijosi spektaklio režisierė Daiva Kiršgalvienė.

Antroji premjera – Klaipėdos etnokultūros centro folkloro ansamblio „Alka“ spektaklis „Už stalelio sėdau“ (rež. Dalia Kisieliūnaitė). Žemaičių liaudies dainų ir tautinių šokių elementų gausus spektaklis skirtas Lietuvos etnografinių regionų metams. Šis spektaklis Panevėžio rajone parodytas net du kartus: Paįstrio kultūros centro Bernatonių padalinyje ir Pakaušių kaime, P. Dilio kalvės-malūno klojimo teatre. Šioje vietoje, taip pat tradiciškai, kasmet ir teatrai, ir žiūrovai keliasi stebėti dalies festivalio programos.

Šiemet nemažai Panevėžio rajone viešėjusių spektaklių gvildeno sovietmečio realijas. Žiūrovai salėje leipo juokais, kai Ukmergės kultūros centro Taujėnų filialo mėgėjų teatro „Bičiuliai“ Balio Sruogos komedijoje „Pagunda“ (rež. Laima Jančiauskaitė) nuskambėjo ambicinga naujai įsteigto kooperacinio ūkio vadovo frazė: „Sieksim, kad kiekvienai karvei būtų po personalinį buliuką!“ Panašūs siekiai su realybe prasilenkė ir Krekenavos kultūros centro mėgėjų teatro „Avilys“ komedijoje „Pinigėliai“ (rež. Miranda Vaitkevičienė), ir Kupiškio Noriūnų laisvalaikio centro teatro „Dvarėlis“ komedijoje „Užpečkio pavekslai“ (rež. Violeta Laucienė). Bene visos festivalyje rodytos komedijos į gyvenimiškas problemas žvelgė per humoro ir juoko prizmę, todėl auditorijoje sėdėję žmonės galėjo ne tik pasijuokti, bet ir susimąstyti.

Gausų būrį pasveikinti į Paįstrio kultūros centrą atvyko Panevėžio rajono savivaldybės atstovai, Paįstrio seniūnas, paįstriečių klubas „Ąžuolas“ ir dar daug kitų garbių svečių. Muzikinius pasirodymus dovanojo meno vadovai Jolita Rutkauskienė ir Virginijus Kiršgalvis bei Paįstrio kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Gegužinė“ (vad. Jolita Rutkauskienė).

Renginio organizatoriai nuoširdžią padėką išreikšti norėjo visiems Lietuvos mėgėjų teatrų festivalio „Tiltai 2015“ rėmėjams, be kurių renginys nebūtų toks sėkmingas.

Norinčių dalyvauti „Tiltų“ festivalyje kasmet vis daugėja! Kitąmet laukia jubiliejinis – penkioliktasis – mėgėjų teatrų festivalis. Dera tikėtis ir linkėti, kad kitąmet renginys tik tobulės ir perlips šiemet aukštai pakeltą kokybės kartelę.

 

Tekstas ir foto Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio vadovės Arnetos Matuzevičiūtės


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: