NAUJAUSIOS ŽINIOSPanevėžio naujienosVerslas

Kokybiškų paslaugų paieška pagimdė verslo idėją

Jauna moteris,  ieškodama profesionalių vežėjų paslaugų, sumanė verslo idėją, kurią jau sėkmingai įgyvendino Rusijoje,  startuoja Lietuvoje, o ateityje planuoja pateikti Latvijos, Estijos ir kitų Europos šalių rinkai.

Iš Panevėžio kilę jaunuoliai Kristina ir Andrius Užusieniai, kurį laiką pagyvenę Anglijoje, prieš dvejus metus sukūrė šeimą ir nusprendė grįžti į gimtinę. Persikraustydami iš vienos šalies į kitą jie susidūrė su problema – kur surasti patikimus vežėjus už prieinamą kainą.

„Pastebėjau, kad patikimų vežėjų yra, tik dažniausiai tai – privatūs asmenys ar mažos įmonės. Nors jie yra profesionalai, dirba daug metų ir klientai apie juos gerai atsiliepia, tačiau informacija apie juos ir rekomendacijos sklinda iš lūpų į lūpas. Jie neturi siekių ar galimybių kurti asmenines svetaines, kuriose reklamuotų savo paslaugas. Tai aktualu ir įvairių sričių specialistams, amatininkams, smulkiems verslininkams, pagaliau žmonėms, kurie nori papildomai užsidirbti, atlikdami įvairius namų ūkio, sodo ar daržo ir panašius darbus. Kita vertus, užsiėmę šiuolaikiniai žmonės ne visada turi laiko skambinti daugeliui įmonių ar  paslaugų teikėjų,  ieškodami, kas galėtų suorganizuoti jų vestuves, sukurti šventės dekorą, iškepti skanų tortą ar surasti patikimą auklę. Patikimo darbuotojo ar pagalbininko paieškos reikalauja daug laiko ir kaštų, o iš jų gausos išsirinkti geriausią  nėra paprasta. Taip gimė idėja sukurti universalią erdvę internete, kurioje įvairių paslaugų teikėjai ir vartotojai lengvai surastų vieni kitus“ , – pasakojo interneto svetainės www.reikiabus.lt  priešistorę Kristina.

Talkinant vyrui, jai pavyko sukurti svetainę, kurioje prisiregistravę vartotojai gali paskelbti užduotį ir ieškoti pagalbininkų, o pagalbininkai gali susikurti savo anketą, nemokamai reklamuoti teikiamas paslaugas bei siūlytis klientams prie jų paskelbtos užduoties.

Lietuvoje  svetainė www.reikiabus.lt startavo prieš keletą savaičių ir jau turi daugiau kaip 300 registruotų vartotojų, kurie paskelbė siūlomų bei ieškomų darbų ir paslaugų už daugiau kaip 16,344 tūkst. Eur.

Šiuo metu svetainėje galima suformuoti užduotis ir pasirinkti  pagalbininkus pagal šias kategorijas: sodas ir daržas, pramogos ir organizavimas, intelektinės paslaugos, elektronika ir IT,  namų ūkis, dizainas ir menas, transportas ir kt.

„Mūsų tikslas, –  kad vartotojai svetainėje rastų didžiausią paslaugų teikėjų duomenų bazę nuo sliekų kasėjo iki kosmonauto“, – juokauja verslininkė.

Platformos įkūrėja siekia, kad svetainė būtų labai paprasta ir patogi naudoti. Todėl jos veikimas grįstas vos trimis žingsniais: tereikia suformuluoti užduotį, pasirinkti pagalbininką ir atsipalaiduoti.

Komentuodami užduotį, potencialūs jos vykdytojai gali siūlyti savo kainą atvirkštinio aukciono būdu. O klientas pasirinkti užduoties vykdytoją gali  remdamasis kitų klientų komentarais ir vertinimais. Teisę komentuoti ir rekomenduoti pagalbininkų teikiamas paslaugas ir atliekamus darbus įgyja tik jų pirkėjai. Tokiu būdu formuojamas pagalbininko patikimumo reitingas.

Siekiant apsaugoti klientų ir pagalbininkų asmeninius kontaktus, juos administratorius atskleidžia tik įvykus sandėriui.  Po sandėrio jau galima aptarti darbą ir tolesnę užduoties informaciją privačių žinučių pagalba arba telefonu. Iki tol svetainės vartotojai tiesiogiai ir gyvai bendrauti gali svetainėje  integruota susirašinėjimo žinutėmis sistema.

Klientui ir pagalbininkui susitarus, paslaugos ar darbo pirkėjas pinigus perveda į svetainės administratoriaus depozitinę sąskaitą. Pagalbininkas atlygį gauna tik tuomet, kai darbas būna atliktas. Svetainės administratorius už tarpininkavimą, nuo sutarto atlyginimo nuskaičiuoja 5-10 procentų komisą.

„Patikimumas yra vienas svarbiausių mūsų siekių. Jeigu darbas bus atliktas nekokybiškai arba prisižadėjęs pagalbininkas iš viso darbo neatliks – mes grąžiname pinigus klientui. Taip pat pasiliekame sau arbitro teisę sprendžiant galimus konfliktus tarp paslaugos teikėjo ir gavėjo“, – aiškino nematomus, tačiau svarbius svetainės www.reikiabus.lt pranašumus jos įkūrėja.

Kristina Užusienė viliasi, kad naujoji platforma sudomins ir Lietuvos darbo biržą bei miestų ir rajonų savivaldybes.

„Prisijungusios prie mūsų sistemos šios institucijos išnaudotų dar vieną galimybę, kaip mažinti bedarbystę ir skatinti smulkųjį verslą“, – svarstė pokalbininkė.

Anot jos, vienas iš svarbiausių veiksnių, darančių įtaką darbo našumui ir konkurencingumui – elektroninio verslo sprendimai. Ši priemonė paskatins  tiek įmones, tiek ir privatininkus diegti elektroninius sprendimus ir naudotis mobiliaisiais įrenginiais, kuriais siekiama optimizuoti su paslaugų teikimu ir organizavimu susijusius procesus.

Šiuo metu paleista pradinė lietuviškos svetainės versija, pasak Kristinos, po keleto savaičių bus patobulinta. Ji greičiau atsidarys, bus  gražesnis dizainas, integruota internetinės bankininkystės galimybė,  naujos turinio galimybės. Svetainę internete papildys programėlės mobiliesiems telefonams, turintiems „Android“ ir „IPhone“ operacines sistemas.

Jaunoji verslininkė neabejoja, kad jų sukurta svetainė www.reikiabus.lt taps viena iš populiariausių darbo bei paslaugų pasiūlos ir paieškos sistema Lietuvoje ir planuoja jos plėtrą Lenkijoje, Latvijoje, Estijoje bei kitose Europos šalyse.

 

Tags

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.