Kolekcija – tai dalelė ŠIRDIES

 Visi žinome, kas yra Kolekcija. Tai surinktų daiktų, turinčių tų pačių požymių, visuma. Jas galime išvysti ne tik muziejuose, parodose, daug žmonių namuose irgi turi asmeninių kolekcijų: vieni renka pašto ženklus, suvenyrus, monetas, rašiklius, kiti –  senas nuotraukas, degtukų dėžutes, žaislus, pypkes.

Ranka rašyti atvirukai – mums jau praėjusių dienų dalis. Tikriausiai kasmet jų gauname vis rečiau: rečiau grožimės mielais vaizdais, rečiau skaitome tik mums skirtus žodžius. Skaitmeninės technologijos „išlaisvindamos“ mus suteikia galimybę per kelias sekundes pasveikinti draugus, esančius įvairiuose pasaulio kampeliuose: nebereikia ieškoti adreso, rūpintis vokais.

Pernai pavasarį Dusetų K. Būgos bibliotekai Dusetų Švč. Trejybės kan. Stanislovas KRUMPLIAUSKAS padovanojo didelę dalį savo asmeninės bibliotekos, kurioje daug senų, vertingų knygų, paveikslų, o taip pat ir atvirukų kolekciją.

Atvirukus – kolegų-kunigų, Vyskupų, parapijiečių, giminių sveikinimus,  gautus ne vien iš Lietuvos, kanauninkas saugojo beveik nuo kunigystės pradžios. Velykiniai atvirukai stebina įvairumu: perfotografuoti senoviniai paveikslėliai su krikščioniška simbolika – prisikėlusiojo Kristaus atvaizdu, angeliukais, Kryžiumi; su atbundančio pavasario motyvais – žaluma, paukščiukais, margučiais, linksmais Kiškučiais. Tarybiniais laikais religinės atributikos negalėjai visur įsigyti, todėl yra sveikinimo atvirukų, pagamintų ir pačių.

Velykinių atvirukų paroda gražiai įprasmindama kan. Stanislovo Krumpliausko 47-ąsias kunigystės šventimo metines (įšventintas 1974-04-09), byloja: „Saugok su visu stropumu savo širdį, nes iš jos teka gyvenimo versmė“. (Pat 4,23). Iki jubiliejinės kunigystės sukakties liko tiek mažai, o kolekcija tikrai pasipildys.

Paroda, kurioje beveik 700 velykinių atvirukų, Dusetų K. Būgos bibliotekoje vyks iki balandžio pabaigos.

Giedrė MIČIŪNIENĖ

Nuotraukos Giedrės Mičiūnienės


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: