Kompiuteriniai žaidimai – ne tik pramogauti, bet ir užsidirbti?

Lietuvoje kompiuteriniai žaidimai sulaukia vis didesnio visuomenės susidomėjimo, o žaidėjų gretos – sparčiai plečiasi. Panašu, kad tobulėjant vaizdo žaidimų technologijoms bei įrangai, šis hobis tampa vienas iš populiariausių laisvalaikio praleidimo būdų, tačiau taipogi kompiuteriniai žaidimai gali tapti ir uždarbiu. Ne vienas iš mūsų praleidome vaikystę ir paauglystę leisdamiesi į nuotykius virtualiuose pasauliuose, o šiandien šie žaidimai, tikėtina, dulka namų lentynose. Visgi, tam yra naudinga alternatyva. „Eneba“ komanda šių metų sausio mėnesį startavo ambicingą projektą, kurio dėka žaidėjai gali parduoti nebenaudojamus vaizdo žaidimus, konsoles bei jų priedus.

Nauja susidomėjimo banga

2021-ieji metai – palankus laikas parduoti nenaudojamus vaizdo žaidimus, kadangi 2020-ųjų lapkričio mėnesį pasirodžiusios devintosios kartos konsolės sukėlė naują susidomėjimo bangą žaidėjų bendruomenėje. Pasaulis dar kartą įsitikino, kad industrijos galiūnės „Microsoft“ ir „Sony Interactive Entertainment“ yra šios srities specialistės, vėl pranokusios šiuolaikinius kompiuterinių žaidimų technologijų standartus. Rinkoje pasirodžius „Xbox Series X“ ir „PlayStation 5“ žaidimų konsolėms, geriausi „Xbox One“ žaidimai, PS4 Pro žaidimai bei šios serijos konsolės tapo ypatingai paklausios pardavimų rinkoje.

Aštuntosios kartos žaidimų paklausa nestebina, kadangi naujausių konsolių kompiuterinių žaidimų sąrašas šiuo metu yra dar ganėtinai siauras. Visgi, tai nėra problema jų savininkams, nes „Xbox Series X“ ir PS5 konsolėse instaliuota atgalinio suderinamumo funkcija leidžia žaidėjams žaisti tiek „Xbox One“, tiek PS4 žaidimus. Naudojantis nauja žaidimų paklausos banga, daugelis parduoda konsoles bei jų priedus norėdami susigrąžinti dalį išleistų pajamų, o galbūt ir užsidirbti. Taip sutaupoma lėšų naujausioms konsolėms įsigyti ar tiesiog atlaisvinama vietos namuose, o kartu pradžiuginami ir kiti žaidėjai, kurie gali įsigyti įrangą, žaidimus ir priedus ženkliai pigiau.

Saugus ir paprastas būdas parduoti

„Eneba“, vedama iniciatyvos suburti Lietuvos žaidėjų bendruomenę, pristato fizinių pardavimų platformą, užtikrinančią saugią pardavimo bei apsipirkimo patirtį. Pardavėjai, norintys parduoti nebenaudojamą fizinę prekę svetainėje, privalo pateikti tikslingą informaciją apie prekės būklę. Siekiant užtikrinti kuo saugesnę apsipirkimo patirtį, pardavėjui sumokėti pinigai sąskaitą pasieks tik pirkėjui gavus ir patvirtinus prekės kokybę. Tokiu būdu užtikrinama, kad pirkėjai gautų prekes, atitinkančias patalpinto skelbimo informaciją. Be to, po kiekvieno pardavimo auga pardavėjo patikimumo rodiklis, kuris padeda pirkėjams išsirinkti tinkamiausią iš pasiūlymų gausos.

Pardavimo procedūra irgi labai paprasta – svetainėje naujas vartotojas turi paspausti ‘parduok’ mygtuką, kuris nukreipia į prisijungimo bei prekės talpinimo puslapį. Tuomet tereikia sekti detalią instrukciją, paaiškinančią skelbimo talpinimo procesą ir apibrėžiančią, kokią informaciją svarbu pateikti apie parduodamą prekę. Svarbiausia yra pateikti tikslingą informaciją apie prekes, jog tai, tam, kad jos atitiktų pirkėjo lūkesčius, o prekyba būtų sklandi. Kol kas svetainėje galima pardavinėti septintosios, aštuntosios, bei devintosios kartos „PlayStation“, „Xbox“ ir „Nintendo“ gamintojų fizinius žaidimus, konsoles bei jų priedus.

Palanki pardavimų platforma

„Eneba“ svetainė – tai lietuvių sukurta pardavimų platforma, kurioje galima įsigyti skaitmeninius žaidimus, o Lietuvos bei Ispanijos gyventojams – kartu ir parduoti bei pirkti fizines prekes. Norėdama paskatinti fizinių žaidimų bei įrangos prekybą Lietuvoje, svetainės komanda pasirūpino ne tik saugumą užtikrinančia kibernetine aplinka, bet ir tuo, kad pardavimai pareikalautų kuo mažiau papildomų lėšų. Dėl šio siekio, skelbimų talpinimas bei prekių siuntimas pardavėjams yra visiškai nemokami.

Nebenaudojamų daiktų pardavinėjimas svetainėse nėra naujovė, tačiau pirmą kartą Lietuvoje yra tam skirta elektroninė erdvė, kurioje žaidėjai gali parduoti žaidimų diskus, konsoles ir jų priedus, tokiu būdu puoselėjant žaidėjų bendruomenę. Be to, tai yra ekonomiška bei tvari alternatyva susigrąžinti dalį išleistų pajamų ir atlaisvinti vietą namuose, užuot leidus šiems daiktams atsidurti šiukšlynuose. Ši svetainė yra ne tik pardavėjams palanki pardavimų platforma, tačiau taip pat puiki erdvė kompiuterinių žaidimų entuziastams išsirinkti puikius žaidimus bei reikalingą įrangą ženkliai žemesnėmis kainomis.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: