Kone du šimtus tūkstančių namų papuošė dovanotos eglių šakos

Šiandien nuo 13 valandos Panevėžio Laisvės aikštėje vyko akcija „Parsinešk Kalėdas į namus“. Jos metu miškininkai dalino eglių šakas. Daugiau nei šimte vietų visoje Lietuvoje planuota išdalinti daugiau nei 100 tūkstančių eglių šakų.

Jau dešimtus metus šalies miškininkų dovanojamos eglės šakos – graibstyte išgraibstomos. Generalinis miškų urėdas Rimanta Prūsaitis džiaugiasi, kad vykstanti Generalinės miškų urėdijos, Aplinkos ministerijos ir visų 42 miškų urėdijų organizuojama tradicinė jubiliejinė akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ iš tiesų sėkminga.

„Eglių šakas daliname visoje Lietuvoje maždaug 120-yje miestų ir miestelių. Jau nuo pat akcijos pradžios – 13 valandos čia būriavosi žmonės. Kai kuriuose miestose šakas išdalinome taip greitai, tad teko atvežti papildymą. Visos urėdijos atsakingai ruošėsi, todėl mišku ir Kalėdomis kvepančią eglės šakelę į namus parsineš bene visi norintys“, – teigė R. Prūsaitis.

Miškininkai skaičiuoja, jog šios akcijos metu išdalins bene du šimtus tūkstančių eglės šakų. Anot jų, žmonės šakeles nešasi ir savo namams papuošti, ir savo draugams padovanoti, ir darbovietėms pagražinti.

„Į Vilniaus Rotušės aikštę eglės šakelės atvažiavau net iš Antakalnio“, – teigia akcijos vietoje pakalbinta ponia Jadvyga. Pasak jos, šiemet eglučių ir eglišakių kainos gerokai išaugo, tad miškininkų dovanojama šakelė leidžia ir sutaupyti, ir, kas jos manymu – ne mažiau svarbu, prisidėti prie gamtos išsaugojimo. „Kalėdos – stebuklingas gerumo laikas. Nesinori, kad jų metu namus puoštų „nužudytas“ medelis, tad šakelė – puiki išeitis. Ir gamtą saugai, ir Kalėdų dvasios neprarandi“, – mano p. Jadvyga.

Kai kuriose urėdijose šakų dalinimo akcija vyks dar ir rytoj – gruodžio 21 dieną.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: