Konferencijoje „Technologijų ir verslo aktualijos 2017“ Panevėžyje – ne tik jaunųjų mokslininkų darbai, bet ir alumnų sėkmės istorijos

Praėjusio mėnesio pabaigoje Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakultete (KTU PTVF) įvyko XVII studentų mokslinė konferencija „Technologijų ir verslo aktualijos – 2017“. Tradicinė KTU PTVF Studentų mokslinės draugijos iniciatyva, šiais metais subūrė įvairių sričių jaunuosius mokslininkus, pristatė alumnų sėkmės istorijas ir suartino mokslo institucijas.

Į konferencijos plenarinį posėdį susirinkusius dalyvius ir svečius pasveikino fakulteto dekanė profesorė Daiva Žostautienė, Panevėžio kolegijos direktorius Gediminas Sargūnas bei Panevėžio jaunimo reikalų koordinatorė Toma Balčiūnaitė.

Formuos talentų banką

Renginį vedė KTU PTVF priėmimo organizavimo administratorė Rugilė Draugelytė ir studentų atstovybės „PanFiSA“ narė Viktorija Grigaliūnaitė. Jo metu taip pat pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Panevėžio kolegijos ir KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto.

„Plėtojant KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto ir Panevėžio kolegijos bendradarbiavimą šiandien pasirašoma tarpusavio bendradarbiavimo sutartis, kuri grindžiama geranorišku ir abipusiškai naudingu tarpusavio bendradarbiavimu, siekiant suformuoti talentų banką iš kolegijos studentų, juos ruošiant magistrantūros studijoms bei suteikiant Universiteto magistrantūros diplomą“, ‒ teigė D. Žostautienė.

Buvę absolventai – sėkmingi verslininkai

Skaityti pranešimus ir pasidalinti savo patirtimi įkūrus verslus, atvyko buvęs KTU PTVF studentas bendrovės „Metalija“ direktorius Simas Misevičius, kavinės „Kavos dėžutė“ savininkas Christoph Pfeilstuecker ir bendrovės „Table Air“ direktorius Lukas Lukoševičius.

S. Misevičiaus bendrovė, įsikūrusi šalia Panevėžio, trejus metus sėkmingai gamina ir montuoja kalviškus metalo gaminius. Per susirinkusiųjų rankas pasiuntęs apžiūrėti įspūdingus metalo dirbinius alumnas nepaliko abejingų.

Christoph Pfeilstuecker, kavinės „Kavos dėžutė“ savininkas į Panevėžį atvyko iš Prancūzijos.

„Tikrai nedrįsčiau teigti, kad Lietuvoje sunku pradėti verslą. Įmanoma viską padaryti paprastai ir greitai, mokesčių sistema taip pat gana palanki. Įdarbinant darbuotojus sulaukiau didelės pagalbos iš valstybės. Mano gimtajame mieste Liuksemburge institucijos tik pasakytų, nuo ko pradėti verslą, tačiau neaiškintų, ką ir kaip daryti. Lietuvoje visi specialistai labai padėjo“, ‒ kalbėjo Christoph.

Panevėžietis bendrovės „Table Air“ direktorius L. Lukoševičius šiuo metu įsikūręs Vilniuje. Susirinkusiems jis pristatė kilnojamų stalų idėją, kuriuos pardavinėja Singapūre, Honkonge ir Naujojoje Zelandijoje.

„Dirbau sėdimą darbą, tad pradėjo skaudėti nugarą, todėl nusprendžiau sukurti tokius stalus, kurie gali prisitaikyti prie žmogaus“ – apie savo produkciją pasakojo Lukas.

Keitėsi žiniomis

Po verslo atstovų pristatymų vyko praktiniai užsiėmimai sekcijose: „Automatika, mechatronika, robotika, mechanika ir statyba“, „Ekonomika, finansai, rinkodara ir socialiniai reiškiniai“, „Mechanika, transportas ir logistika“, „Vadyba“, „Įmonės aplinkos ir veiklos rezultatų vertinimas: praktiniai sprendimai“ (praktikų ataskaitų pristatymas), „Įmonės vadybos funkcijų analizė: praktiniai sprendimai“ (praktikų ataskaitų pristatymas).

Iš viso konferencijoje pristatyta per 90 pranešimų. Iš įvairių šalies universitetų atvykę studentai aptarė naujausias technologinių mokslų tendencijas, pristatė eksperimentų rezultatus, analizavo šių dienų aktualiausias socialines, verslo ir ekonomines problemas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: