Konferencijoje „Žmogaus ekologija“

Per mokinių atostogas Dembavos progimnazijos mokiniai ir mokytojos skaitė pranešimus Šiaulių Didždvario gimnazijoje vykusioje Tėvo Jurgio Ambrozijaus Pabrėžos vardo mokslininkų, dvasininkų, mokytojų ir mokinių VIII metodinėje-praktinėje konferencijoje „Žmogaus ekologija“. Tėvas Jurgis Pabrėža – kunigas, vienuolis pranciškonas, gydytojas, botanikas, pirmasis Lietuvos floros tyrinėtojas, vienas iškiliausių XIX a. švietėjų, todėl ir konferencijos dalyvių pranešimai apėmė įvairias mokslo ir tikėjimo sritis. Kad mokslas, gamtos tyrinėjimas dera su tikinčio žmogaus dvasiniu gyvenimu, patvirtino ir padrąsinančių minčių plenariniame posėdyje išsakė Šiaulių vyskupijos generalvikaras kunigas dr. Saulius Matulis.

Dembavos progimnazijos atstovų pranešimai taip pat buvo apie mokslą ir tikėjimą. 6 klasės mokinės Vakarė Kiaunytė, Leticija Mikulėnaitė ir Luknė Tiškutė klausytojams pristatė netradicines tikybos ir ekologijos pamokas. 5 klasės mokinys Emilijus Trinkūnas ir 7 klasės mokinys Rokas Januška supažindino su savo atliktais botanikos srities tiriamaisiais darbais. Mokytojos Marytė Trinkūnienė ir Aldona Klebonaitė skaitė pranešimą „Laikas, skirtas Kūrinijai“.

Mokiniams labai patiko edukacija modernioje gimnazijos gamtos mokslų laboratorijoje, kurioje jie patys pasigamino ir paragavo dirbtinių ikrų. Šiltai priimti renginio šeimininkų, pasisėmę idėjų iš turiningų kitų konferencijos dalyvių pranešimų, apdovanoti konferencijos rėmėjo – Šiaulių miesto visuomenės sveikatos biuro – dovanėlėmis, į namus grįžome su mintimis apie naujus darbus. Džiaugiamės, kad mūsų progimnazijos administracija suteikė galimybę nuvykti į Šiaulius, atstovauti mokyklai, pasidalinti patirtimi.

A. Klebonaitė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: