Konkursas ,,Atrask istoriją”

Balandžio popietę į mūsų mokykloje organizuotą konkursą ,,Atrask istoriją” rinkosi Panevėžio miesto progimnazijų ir Panevėžio miesto Kazimiero Paltaroko gimnazijos 5-6 klasių mokiniai ir jų istorijos mokytojos. Konkurso tikslas – patirti pažinimo džiaugsmą tarp bendraamžių, pasitikrinti istorijos žinias ir praplėsti savo akiratį.

Konkursą organizavo Panevėžio ,,Žemynos” progimnazijos istorijos mokytoja metodininkė Irena Norkūnaitė. Pasak mokytojos, kiekvienos tautos istorija – tai valstybės pamatai. Būtina juos saugoti, prižiūrėti. Mokytoja pasidžiaugė žingeidžiais mokiniais( grynuoliais) ir juos ugdančiomis mokytojomis. Progimnazijos direktorius Romualdas Grilauskas mokytojoms įteikė padėkos raštus, o mokiniams palinkėjo keisti, kurti savo valstybę, nepamirštant jos sudėtingos praeities.

Renginio partnerio – Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus – atstovė, vyr. specialistė Vaiva Jankauskienė palinkėjo įdomaus ir linksmo renginio. Skambėjo muzikos mokytojos Editos Jurgėlienės paruoštų mokinių dainos apie Tėvynę.

Konkurso dalyviai atliko užduotis iš Lietuvos, pasaulio, Panevėžio miesto istorijos, teko atsakyti į klausimus iš Lietuvos Respublikos Konstitucijos. Nugalėjo šie mokiniai:

I vieta – Mūza Svetickaitė, ,,Vyturio” progimnazijos 5a klasės mokinė ( mokytoja D. Vadlugienė)

II vieta – Rokas Šimukauskas, ,,Vilties” progimnazijos 5a klasės mokinys ( mokytoja V. Daugėlienė)

III vieta – Martynas Barzda, ,,Žemynos” progimnazijos 6a klasės mokinys ( mokytoja Irena Norkūnaitė)

IV vieta – Augustinas Jarockis, ,,Šaltinio “progimnazijos 6a klasės mokinys ( mokytoja R. Liesytė)

Nugalėtojai apdovanoti padėkos raštais ir prizais, kuriuos įsteigė iniciatyviausi ,,Žemynos” progimnazijos tėvai. Mokyklos bendruomenė jiems labai dėkinga. Renginio pabaigoje nuskambėjo mintis, kad būtų šaunu, jog konkursas taptų tradiciniu. Tikimės, kad kitais mokslo metais jį suorganizuos mokykla, išugdžiusi šio konkurso nugalėtoją. Atrasti istorija smagu ir suaugusiam, ir mokiniui.

Liudmila Putauskienė, ,,Žemynos” progimnazijos mokytoja metodininkė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: