Konkursui „Atsakinga šeima – saugus eismas“ pasibaigus

Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos iniciatyva 2015 m. gegužės 4–10 d. paskelbta trečiąja Jungtinių Tautų saugaus eismo savaite, kurios tema – vaikai ir saugus eismas.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuras kartu su ištikimaisiais partneriais VĮ „Panevėžio regiono keliai“ ir VšĮ Panevėžio darbo rinkos mokymo centru minėtai savaitei surengė saugaus eismo konkursą „Atsakinga šeima – saugus eismas“. Konkurso tikslas – mažinti skaudžių eismo įvykių, ypač tų, kuriuose sužalojami pažeidžiamiausi eismo dalyviai: dviratininkai ir pėstieji. Labai svarbu kuo anksčiau pradėti ugdyti drausmingus, saugius, atsakingus eismo dalyvius. Tai turi daryti ne tik policijos pareigūnai, pedagogai, bet ir tėvai. Visos šeimos dalyvavimas saugaus eismo konkurse – puikus būdas mažiesiems įskiepyti teisingus įpročius keliuose, o tėvams pademonstruoti pavyzdį, prisiminti ir pagerinti savo žinias apie saugų eismą.

Gegužės 9 d., saulėtą šeštadienį, į VšĮ Panevėžio darbo rinkos mokymo centro autodromą Panevėžyje, Pilėnų g. 64A, sugužėjo, suvažiavo šeimos: kas atmynė dviračiais, kas juos atsivežė automobiliuose. Į konkursą atvyko ne tik panevėžiečiai, bet ir aktyvi Biržų krašto šeima. Susirungė aštuonios komandos, kurias palaikė ir linksmai nusiteikę sirgaliai. O kaipgi dviratininkų renginys be Panevėžio dviratininkų klubo vadovo Alfonso Barausko? Dalyvavo ir visiems panevėžiečiams gerai pažįstamas sveikuolis Kazimieras Ilginis.

Iš pradžių visi apžiūrėjo vaikų piešinių saugaus eismo tema parodėlę. Stende puikavosi daugybė spalvingų darbų. Iš jų patys dalyviai rinko labiausiai patikusį. Beveik vienbalsiai nugalėtoja pripažinta 10-metė GretaVyšniauskaitė. Jos piešinys puikiai atspindėjo renginio dvasią.

„Atsakinga šeima – saugus eismas“ dalyvius Vytautas Šakėnas pasveikino ir trumpai supažindino su VšĮ Panevėžio darbo rinkos centro veikla ir darbuotojais. Jis nestokojo išradingumo ir sumaniai parengė konkurso praktines užduotis. Su rungtimis ir jų vertinimu supažindino Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro vyresnioji specialistė Danguolė Urbonienė. Sėkmės konkurse palinkėjo Vį Panevėžio regiono keliai darbuotojai Tomas Žagūnis ir Tadas Brazdžionis.

Tiek tėvai, tiek vaikai žinias išmėgino teorinėse užduotyse, mažiesiems dalyviams jos buvo paruoštos, atsižvelgiant į jų amžių.

Prieš praktinių užduočių atlikimą, VĮ “Panevėžio regiono keliai” inžinieriai Tomas ir Tadas dalyvius pavaišino šakočiu. Pasistiprinę visi vyko į kitą konkurso etapą, kur dalyvių laukė sudėtinga trasa. Tėvai turėjo įrodyti, kad moka teisingai vaikams uždėti atšvaitus ir dviratininko šalmą. Prieš startą buvo įvertinti dviračiai, ar atitinka KET reikalavimus.

Toliau – startas, įjungiamas chronometras. Komandos pajuda iš starto vietos į nuokalnę, toliau sustojimas prie STOP ženklo. Posūkis į kairę, „gyvatėlė“, pravažiuoti po „žemai palinkusią medžio šaką“, toliau įvertinamas dviratininko gebėjimas važiuoti tiesiai. Štai dalyvius pasitinka „aštuoniukė“, bei U raidės figūra, ir dviratininkai jau skuba finišo link. Fiksuojamas laikas, skaičiuojamos baudos sekundės. Praktinėje užduotyje daugiausia palaikymo slaukė mažasis dviratininkas 4-metis Raigardas su mama Justa.

Kol komisija skaičiavo balus, ruošė diplomus nugalėtojams ir padėkas dalyviams, komandų laukė VšĮ Panevėžio darbo rinkos centro darbuotojo V. Šakėno paruoštas siurprizas – dalyviai autobusu važiavo slidžiomis dangomis. Po šio išbandymo ir dideli, ir maži suprato, kad saugos diržai saugo visus keleivius tiek lengvuosiuose automobiliuose, tiek ir autobusuose. Suaugusieji išbandė važiavimą slidžia danga automobiliu – net ir važiuojant nedideliu greičiu, suvaldyti transporto priemonę yra sudėtinga. Tad kiekvieną akimirką kelyje eismo dalyvis turi saugoti save – naudoti įrengtas saugos priemones, laikytis visų KET reikalavimų.

Dalindamiesi įspūdžiais, naujais potyriais konkurso dalyviai nekantriai laukė rezultatų paskelbimo.

Vienas vaiko ir tėčio (mamos) grupėje nugalėjo Nedo ir Tomo Domkų šeima, šiek tiek nuo jų atsiliko Greta ir Romas Vyšniauskai ir Jakšių šeima – Dominykas su tėčiu Mindaugu. Nepamirštas ir jauniausias dalyvis Raigardas, jo mama Justa Navikienė – jiems VĮ Panevėžio regiono keliai įsteigtas jauniausiojo dalyvio prizas. Raigardui, praktinėje užduotyje pelniusiam daugybę nuoširdžių šypsenų, atiteko ir speciali VšĮ Panevėžio darbo rinkos centro dovanėlė.

Grupėje „Du vaikai (vienas iš jų iki 6 metų) ir tėtis (mama)“ nugalėtojo Ugnės, Gyčio ir Mindaugo Valatkevičių šeima, garbingą antrąją vietą laimėjo Monika, Erika ir Ričardas Samulioniai, atvykę iš Biržų.

Grupėje „Du vaikai ir tėtis (mama)“ nugalėjo Emilija, Tautvilas ir Aurelijus Breivės. Šiek tiek sėkmės pritrūko Linui, Gyčiui ir Jolitai Spundzevičiams.

Meniškiausiai konkurso dalyvei Gretai Vyšniauskaitei šakotį įteiktė VĮ Panevėžio regiono keliai inžinierius Tomas Žagūnis.

Puikias dovanas nugalėtojams ir vertingus prizus visiems konkurso dalyviams įsteigė VĮ Panevėžio regiono keliai.

Nugalėtojams diplomus ir kitiems dalyviams padėkas pasirašė Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komsariato viršininkas Egidijus Lapinskas, VĮ „Panevėžio regiono keliai“ direktorius Rolandas Žagaras, VšĮ Panevėžio darbo rinkos mokymo centro direktorius Valentinas Masilionis.

Pirmą kartą surengtas saugaus eismo konkursas „Atsakinga šeima – saugus eismas“ baigėsi, tačiau dalyviai neskubėjo skirstytis, dėkojo už gerą ir, žinoma, labai reikalingą, renginį. Išreiškė norą, kad jis vyktų ir kitais metais.

Karolina Miganovičienė

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: