Konsultacijų poliklinikoje įrengtos naujos darbo vietos otorinolaringologams

Gydytojas otorinolaringologas tiria ir gydo vaikus ir suaugusius, sergančius ausų, nosies ir gerklės ligomis, konsultuoja, jei sutrinka uoslė, klausa, skonis, o taip pat ir pusiausvyra, vertina, ar gydymas yra veiksmingas, nustato galimą nepageidaujamą vaistų poveikį, rekomenduoja kaip išvengti ausų, nosies ir gerklės ligų, pristabdyti esamos ligos raidą ir atitolinti komplikacijas.

Diagnostika visuomet prasideda klausimais pacientui ir vizualine apžiūra. Esant poreikiui, gydytojas pasitelkia instrumentinius įrankius bei modernius prietaisus. Respublikinės Panevėžio ligoninės Konsultacijų poliklinikoje yra įrengti du specialūs ausų, nosies, gerklės ligų kabinetai, kuriuose pradėta naudoti neseniai įsigyta moderni, naujos kartos medicinos įranga. Ši įranga padeda gydytojams specialistams nuodugniai ir kokybiškai ištirti paciento būklę, nustatyti diagnozę, paskirti tinkamą gydymą bei efektyviai atlikti ausų ir nosies prapūtimo procedūras. Ausų, nosies, gerklės ligų gydymas priklauso nuo nustatytos diagnozės. Dažniausiai pakanka medikamentinio gydymo, mitybos ir elgsenos korekcijos ar nedidėlės procedūros gydytojo kabinete, naudojant specialius instrumentus bei prietaisus. Kitais atvejais gali būti atliekamos chirurginės procedūros, rekomenduojami klausos aparatai.

Respublikinės Panevėžio ligoninės gydytojas otirinolaringologas Vytautas Glodenis, paklaustas apie naujai įrengtas LOR darbo vietas, kalbėjo: „Labai laukėme, kol bus įsigytos ir įrengtos naujos, šiuolaikiškos LOR darbo vietos, nes tai yra svarbu tiek gydytojui specialistui, tiek pacientui. Jos yra labai patogios, labai kompaktiška visa reikalingiausia įrangos komplektacija, leidžianti atlikti visas būtiniausias paciento apžiūros procedūras. Džiugu, kad mūsų ligoninės administracija įsiklauso į gydytojų specialistų pageidavimus, siūlymus, investuoja į naują, šiuolaikišką medicinos įrangą, kuri ženkliai pagerina pacientų apžiūrą ir leidžia kokybiškai teikti reikalingas asmens sveikatos priežiūros paslaugas. Šiuo metu ligoninės Konsultacijų poliklinikoje yra įrengtos dvi naujos LOR darbo vietos (302 ir 305 kabinetuose), taip pat dar viena nauja LOR darbo vieta įrengta Ausų, nosies ir gerklės ligų skyriuje ligoninėje. Ši skyriuje įdiegta įranga turi aukštos raiškos vaizdo kamerą, kuri leidžia pagerinti diagnostikos tikslumą ir, tuo pačiu, suteikia galimybę pačiam pacientui stebėti išdidintą savo nosies, ausies ar gerklės vaizdą. Pilnai sukomplektuota ir LOR operacinė, endoskopinis – chirurginis rinkinys, turime aukštos kokybės mikroskopą, turime šeiverį (naudojamas operuojant polipus), atnaujintas visas instrumentariumas. Tikrai džiaugiamės, kad mūsų mažoji chirurgija – otorinolaringologija – yra nepamiršta ir mes žengiame koja kojon su gyvenimu. Nauja įranga – naujoviškas požiūris ir naujos, daug platesnės galimybės padėti pacientui. Ir tai pasakytina ne tik apie LOR skyrių – ligoninės administracija kryptingai ir nuosekliai diegia naujoves visuose ligoninės diagnostikos ir gydymo skyriuose. Tai, neabejotinai, leis išplėsti teikiamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų pacientams spektrą, pagerins teikiamų paslaugų kokybę ir leis Respublikinei Panevėžio ligoninei tapti inovatyvia ir šiuolaikiška šalies gydymo įstaiga“.

„Džiaugiamės, kad Konsultacijų poliklinika gavo dvi naujas LOR gydytojų darbo vietas. Ši nauja įranga yra labai kompaktiška, atsirado naujos funkcijos. Į naują darbo vietą dabar patenka ir lankstus bei kietas fibroskopai, dėl to gydytojų konsultacijos taps kokybiškesnės. Darbo vietose yra integruotas išsiurbimas, plovimas, oro pūtimas pacientams, turintiems problemų su klausa. Visa diagnostika bus platesnė, išsamesnė. Džiaugiamės, kad pagerėjo darbo sąlygos otorinalaringologams, o pacientams atliekamos procedūros taps patogesnėmis, lengvesnėmis ir mažiau nemaloniomis“, – naujų LOR darbo vietų įsteigimu džiaugėsi Konsultacijų poliklinikos vedėja gydytoja Laima Sakalauskienė.

Klausa, uoslė, skonis – tai vieni iš penkių svarbiausių jutimų, kurie suteikia informaciją apie mus supantį pasaulį, jo grožį ir spalvas. Apkurtus, užgulus nosiai ar praradus skonį, prarandame galimybę pilnavertiškai justi pasaulį, gyventi visavertį gyvenimą.

Ausų, nosies, gerklės ligų gydymas Respublikinėje Panevėžio ligoninėje yra atliekamas labai plačiai. Dauguma žmonių per visą savo gyvenimą yra patyrę vieną ar kelis šios medicinos srities simptomus. Jei pajutote staigų ausų skausmą, klausos sutrikimus, ilgai vargina nosies užgulimas ar kiti nemalonūs simptomai, apsilankykite Respublikinės Panevėžio ligoninės Konsultacijų poliklinikoje pas gydytoją otorinolaringologą, kuris greitai ir tiksliai nustatys diagnozę bei paskirs reikiamą gydymą.

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: