Kontrolinių rungtynių ciklą FK „Panevėžys“ baigė pralaimėjimu

Ruošdamasis naujajam sezonui FK „Panevėžys“ šeštadienį sužaidė paskutiniąsias draugiškas rungtynes. Vilniaus „Sportimos” manieže vykusiame susitikime panevėžiečiai rezultatu 0:1 (0:1) nusileido „Riterių“ futbolininkams.

Iki rungtynių su „Riteriais“ panevėžiečiai spėjo sužaisti šešis draugiškus susitikimus. FK „Panevėžys“ 3:1 nugalėjo Kauno „Hegelmann Litauen“, 3:0 – „Jonavą“, 5:0 – „Kauno Žalgirį“, 4:0 – Kėdainių „Nevėžį“, 1:0 – Marijampolės „Sūduvą“ bei sužaidė lygiosiomis 1:1 su „Šiauliais“.

Vilniaus „Riteriai“ tarpsezoniu kardinalių pokyčių nesiėmė ir išlaikė beveik visus praėjusiame sezone rungtyniavusius futbolininkus. Daugiau nusprendęs neberungtyniauti vartininkas Tadas Simaitis tapo ekipos sporto direktoriumi, Michaelas Thuique’as persikėlė į „Kauno Žalgirį“, o Lajo Traore ieškosi naujos karjeros stotelės.

T. Simaitį pakeitė patyręs Armantas Vitkauskas, o neatsiskleidusį M. Thuique’ą – po pertraukos sugrįžęs Lukas Kochanauskas, kuris praėjusį sezoną praleido Alytaus „Dainavoje“.

Tarpsezoniu „Riteriai“ sustiprino aktualią ir praėjusiame sezone daug rūpesčių kėlusią vidurio gynėjų liniją. Prie ekipos prisijungė pastaruosius du sezonus „Valmiera“ klubui atstovavęs Olaide Badmusas – jaunas futbolininkas iš Nigerijos džiaugėsi Latvijos čempionato bronza ir rungtyniavo Europos lygoje susitikime su Poznanės „Lech“ ekipa.

Be to, į komandą sugrįžo Artūras Dolžnikovas, kuris, ekipą treniruojant Aurelijui Skarbaliui, jau žaidė starto sudėtyje.

Šį mėnesį Vilniaus „Riterių“ klubo trenerių vadovu tapo Sergejus Gurenka. Įspūdingą futbolininko karjerą turėjęs baltarusis atstovavo tokiems klubams kaip „Roma“, „Parma“, Saragosos „Real“ ir Maskvos „Lokomotiv“, su kuriuo tapo Rusijos čempionu. Baigęs futbolininko karjerą, S. Gurenka tapo futbolo mentoriumi-treneriu.

Ruošdamiesi naujajam sezonui „Riteriai“ sužaidė penkis draugiškus susitikimus. Vilniečiai iškovojo tris pergales (3:1 – prieš Telšių „Džiugą“, 4:1 – prieš Gargždų „Bangą“ ir 3:1 – prieš Vilniaus „Žalgirį“), patyrė vieną pralaimėjimą (0:3 prieš „Žalgirį) bei sykį sužaidė lygiosiomis (2:2 su Kauno Žalgiriu“).

Pačioje rungtynių Vilniuje tarp „Riterių“ ir „Panevėžio“ pradžioje abi komandos žaidė gana atsargų futbolą, o pavojingų momentų nebuvo sukurta.

Vėliau panevėžiečiai pradėjo aštriau atakuoti ir šeimininkų vartams išliko grėmė. Iš pradžių geros progos pasižymėti neišnaudojo Sebastianas Vasquezas ir Eligijus Jankauskas, kurie dviese atsidūrę vilniečių baudos aikštelėje nesugebėjo rasti tinkamo sprendimo.

17-ąją mačo minutę puikų reidą kone per visą aikštelę kairiuoju kraštu surengė aktyviai žaidęs Ernestas Veliulis. Panevėžietis įsiveržė į „Riterių“ baudos aikštelę, bet smūgiavo virš vartų.

Po minutės jau vilniečiai surengė greitą išpuolį, bet po perdavimo iš krašto „Riterių“ žaidėjo galva smūgiuotas kamuolys praskriejo šalia „Panevėžio“ komandos vartų.

21-ąją mačo minutę vilniečiai išsiveržė į priekį. Baudos aikštelėje be priežiūros paliktas Artūras Dolžnikovas gavo tikslų perdavimą iš Deivido Malžinsko ir pasiuntė kamuolį į svečių vartus.

Praleidę įvartį panevėžiečiai dar labiau suaktyvėjo. Pastebimas aikštėje buvo E. Veliulis, kurio reidai kėlė daug rūpesčių šeimininkų gynybai. Darbo turėjo ir „Riterių“ vartininkas Armantas Vitkauskas, kelis kartus sužaidęs patikimai. Antroje kėlinio pusėje kamuolio kontrolė priklausė svečiams, bet šeimininkai patikimai gynėsi, dažnai naudodami smulkių pražangų taktiką.

Poilsio komandos išėjo „Riterių“ ekipai pirmaujant rezultatu 1:0.

Pačioje antrojo kėlinio pradžioje panevėžiečiai turėjo neginčytiną iniciatyvą. Įsiminė Sebastiano Vasquezo ir Domanto Antanavičiaus progos, kuriomis jie neįstengė pasinaudoti.

66-ąją susitikimo minutę po baudos smūgiu iš krašto pakeltą kamuolį pavojingai galva smūgiavo „Riterių“ futbolininkas, bet tame epizode patikimai sužaidė „Panevėžio“ vartininkas Rafaelis Broetto.

Įpusėjus antrajam kėliniui žaidimas išsilygino, o abiejų ekipų vartininkams darbo buvo nedaug.

87-ąją rungtynių minutę Ignas Kružikas, įsiveržęs į vilniečių baudos aikštelę, pavojingai smūgiavo į „Riterių“ viršutinį vartų kampą, bet šeimininkų ekipos vartininkas gražiame šuolyje sugebėjo kamuolį nukreipti į kampinį.

Per likusį laiką nepaisant abiejų komandų žaidėjų pastangų rezultatas nepasikeitė iki finalinio arbitro švilpuko, užfiksavusio „Riterių“ pergalę rezultatu 1:0.

Susitikimą su „Riteriais“ panevėžiečiai žaidė tokios sudėties: Rafaelis Broetto, Hugo Figueredo, Matijus Remeikis, Justinas Januševskis, Rafaelis Floro (72 min. Pijus Širvys), Chrysovalantis Kozoronis, Domantas Antanavičius (61 min. Žygimantas Baguška), Eligijus Jankauskas, Ernestas Veliulis, Jeffrey Sarpongas (61 min. Ignas Kružikas), Sebastianas Vasquezas (72 min. Jorge Eliasas).

Iš viso „Panevėžio“ komanda sužaidė septynerias draugiškas rungtynes, per kurias penkis kartus laimėjo, sykį sužaidė taikiai ir kartą pralaimėjo.

Jau vasario 27-ąją Vilniaus „Žalgirio“ ir „Panevėžio“ klubai akistata dėl LFF supertaurės pradės lietuviškojo futbolo sezoną. Sostinės „Sportimos“ manieže vyksiančias rungtynes nuo 14.35 val. tiesiogiai rodys TV3 kanalas bei TV3.lt.