Kontroliuoti sieną su Baltarusija VSAT pareigūnams padeda kolegos iš VST

Ruožą su Baltarusija saugantiems pasieniečiams padeda ir kolegos iš Viešojo saugumo tarnybos (VST). Be to, į pasienį su Baltarusija pasiųsti ir sieną su Rusija saugantys Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės pareigūnai.

Pastaruoju metu padaugėjus atvejų, kai sieną iš Baltarusijos į Lietuvą bando pažeisti neteisėti migrantai, šio išorės ES sienos ruožo apsaugai VSAT pasitelkė ir kolegas iš VST. Nuo praėjusios savaitės kiekvieną dieną šios tarnybos pareigūnai bendruose su pasieniečiais ekipažuose dirba sieną su Baltarusija saugančiose užkardose.

Jie ne tik kartu su VSAT pareigūnais patruliuoja pasieniečių transportu, bet ir padeda atlikti kitas užduotis, pavyzdžiui, budi prie įvažiavimo į vadinamąją Dieveniškių kilpą Šalčininkų rajone. Į Dieveniškių kilpą, iš visų pusių supamą Baltarusijos teritorijos, galima patekti ir išvykti vieninteliu keliu. Čia Gintaro Žagunio užkardos, saugančios apie 110 km sienos su Baltarusija ruožą,  pasieniečiai atlieka visų keliaujančių asmenų bei transporto priemonių patikrą ir dažnai nustato įvairių pažeidimų.

Be to, į G. Žagunio užkardą šiuo metu yra komandiruoti ir VSAT pareigūnai iš sieną su Rusija saugančios Pagėgių pasienio rinktinės, tarp kurių yra ir kinologai su tarnybiniais šunimis.

Stiprinant sienos su Baltarusija apsaugą VSAT yra ėmusis ir kitų organizacinių priemonių.

Per 5 šių metų mėnesius į Lietuvą iš Baltarusijos bandė patekti 189 neteisėti migrantai, daugiausiai Irako piliečiai. Per visus 2020-uosius čia sulaikytas 81 neteisėtas migrantas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: