Pixabay nuotr.

Koronavirusas: kada grąžinami pinigai už atšauktą kelionę

Europoje fiksuojant vis daugiau Koronaviruso užsikrėtimo atvejų, planuojantys keliones pradeda domėtis kitomis alternatyvomis: galimybe keisti kryptį, datą, ar visiškai atšaukti kelionę. Lietuvos turizmo asociacija atkreipia keliautojų dėmesį, kada galima tikėtis pinigų grąžinimo iš kelionių organizatorių, atšaukus kelionę dėl plintančio viruso.

Pastarosiomis dienomis turizmo sektoriuje jaučiamas nemenkas sujudimas, kadangi Užsienio reikalų ministerija paskelbė rekomendacijas susilaikyti nuo kelionių į Tenerifės saloje esantį Adechės miestą bei imtis atsargumo priemonių keliaujant į Šiaurės Italijos regioną. Ne paslaptis, jog abu regionai yra gausiai lankomi Lietuvos turistų. Šioje situacijoje svarbu atsižvelgti į tai, jog Ministerijos rekomendacija susilaikyti nuo kelionių nėra tolygi rekomendacijai nevykti į keliones.

„Turistas įgyja teisę atsisakyti nuo organizuotos turistinės kelionės sutarties ir atgauti visą už kelionę sumokėtą pinigų sumą, jei kelionės tikslo vietoje ar visiškai greta atsiranda nenugalimos jėgos aplinkybių, dėl kurių gali tapti neįmanoma vykdyti organizuotą turistinę kelionę arba nuvežti turistus į kelionės tikslo vietą. T.y. tam, kad kelionių organizatorius negalėtų iš turisto reikalauti už sutarties atsisakymą sumokėti atitinkamą mokestį, būtinas ne tik nenugalimos jėgos atsiradimas, bet ir organizuotos kelionės vykdymo neįmanomumas”, – susidariusią situaciją komentavo kelionių advokatas Edmundas Rusinas.

Pasak E.Rusino, šalys, kuriose yra išplitęs Koronavirusas, priima nacionalinius sprendimus išvykti ar atvykti į tam tikrus miestus, tačiau Lietuvoje tokie sprendimai kol kas yra negalimi, todėl patarimai teikiami tik rekomendacinio pobūdžio. Yra teikiamos keturios rekomendacijų rūšys: (I) specifinių rekomendacijų nėra; (II) rekomenduojama imtis atsargos priemonių; (III) į tam tikras šalies dalis rekomenduojama nevykti ir (IV) į šalį rekomenduojama nevykti. Rekomendacija nevykti šiuo metu yra taikoma Kinijai, Afanistanui, Iranui Irakui, Sirijai, keletui Afrikos žemyno valstybių bei daugiau nei dešimtyje Italijos savivaldybių.

„Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba laikosi pozicijos, jog turistai turi teisę iš kelionių organizatoriaus reikalauti grąžinti už kelionę sumokėtus pinigus, jei į kelionės tikslo ar visiškai greta esančią vietą turistams rekomenduojama nevykti, t.y. tuomet kai užsienio reikalų ministerijos rekomendacija yra aukščiausio laipsnio. Kitais atvejais atsisakant nuo organizuotos turistinės kelionės gali būti taikomas sutarties nutraukimo mokestis”, – teigė E.Rusinas.

„Vertėtų akcentuoti, jog kelionių organizatoriai kiekvieną atvejį vertina individualiai ir atsakingai. Todėl nerimaujantiems dėl grėsmių keliones kryptyje rekomenduojame kreiptis į kelionių agentūrą kurioje įsigijote kelionę ar tiesiogiai į kelionių organizatorių”, – minėjo Lietuvos turizmo asociacijos vykdančioji direktorė Milda Plepytė-Rainienė.

Lietuvos turizmo asociacija planuojantiems keliones rekomenduoja sekti Užsienio reikalių ministerijos naujienas ir laikytis nurodomų rekomendacijų siekiant apsisaugoti nuo plintančio Koronaviruso.

Pranešimą parengė: Lietuvos turizmo asociacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: