Koronavirusas. Repatrijuota daugiau kaip 500 000 ES piliečių

Europos Sąjungai ėmusis neregėto masto repatriacijos veiksmų iki šiol namo parskraidinta daugiau kaip pusė milijono ES piliečių, kurie dėl koronaviruso krizės kelionių apribojimų buvo įstrigę įvairiose pasaulio šalyse.

Prasidedant karantinui apie 600 000 ES piliečių, kurie buvo išvykę į trumpalaikes keliones už ES ribų, pranešė įstrigę svečiose šalyse, daugiausia Azijos ir Ramiojo vandenyno regione bei Šiaurės ir Pietų Amerikoje. Didžiulėmis ES pastangomis, bendradarbiaujant valstybėms narėms, skirtingų šalių ambasadoms bei konsulatams repatriacijos skrydžiais į namus jau parskraidinta daugiau kaip 500 000 šių ES piliečių.

Civilinės saugos mechanizmo Reagavimo į nelaimes koordinavimas centras padėjo organizuoti beveik 200 skrydžių, kuriais buvo parskraidinta apie 45 000 ES piliečių.

Šis milžiniškas ir istoriškai unikalus ES valstybių narių ir ES institucijų konsulinis bendradarbiavimas pademonstravo Europos valstybių solidarumą. Tai taip pat buvo naudinga šalims partnerėms: Norvegijai, Serbijai, Šveicarijai, Turkijai ir Jungtinei Karalystei, – ES skrydžiais repatrijuota 5 000 jų piliečių.

Šiuo metu beveik 99 tūkst. ES piliečių vis dar yra įstrigę užsienyje. Dedamos didžiulės pastangos jiems padėti ir tikimasi, kad jau artimiausiu metu juos pavyks parskraidinti namo.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: