Koronaviruso pandemijos metu – didžiausias pavojus senjorams

Šalyje paskelbus karantiną, būtinybė laikytis jo sąlygų pakeitė visų gyventojų kasdienybę. Visgi senjorams bei asmenims, sergantiems lėtinėmis ligomis, šiuo pandemijos metu išeiti iš namų tapo pavojingiausia.

COVID-19 statistika Lietuvoje rodo – ligoninėse sparčiai daugėja sunkia forma sergančių ligonių, o visi mirę nuo koronaviruso infekcijos žmonės priklausė rizikos grupei, buvo vyresnio amžiaus, sirgo lėtinėmis ligomis. Panevėžio miesto savivaldybė prašo visų gyventojų apie galimą pavojų perspėti savo vyresnio amžiaus giminaičius, draugus, kaimynus ir raginti juos kuo daugiau laiko praleisti namuose, net ir sušilus orams nevaikščioti po parkus, nesilankyti parduotuvėse, nesinaudoti viešuoju transportu.

Vyresnio amžiaus gyventojų artimųjų bei kaimynų taip pat prašome padėti jiems apsirūpinti maistu, kitomis būtinomis priemonėmis ar išnešti šiukšles – tačiau griežtai vengiant tiesioginio kontakto. Jei senjoras neturi į ką kreiptis pagalbos savoje aplinkoje – padės Panevėžio socialinių paslaugų centras, tel. 8 619 88435.

Patarimai senjorams:

• nepamiršti viešose vietose dėvėti medicininės ar medžiaginės kaukės, dengiančios nosį ir burną;

• jeigu baigiasi vaistai ar reikia naujų, į šeimos gydytoją kreiptis tik telefonu;

• sekti informaciją per televiziją, radiją ar kitas žiniasklaidos priemones;

• nepamiršti reguliariai judėti – pavaikščioti namie, daryti įvairius kvėpavimo, lankstumo pratimus;

• nuolat stebėti savo sveikatos būklę: prasidėjus kosuliui, pasunkėjus kvėpavimui, pakilus temperatūrai skambinti savo šeimos gydytojui, o jei jis nepasiekiamas – bendruoju pagalbos tel. 112;

• norint pasikalbėti, pabendrauti neišėjus iš namų, skambinti į „Sidabrinę liniją“ nemokamu tel. 8 800 80020.

Panevėžio miesto savivaldybė linki visiems išlikti sveikiems ir rekomenduoja nuolat sekti naujausią informaciją oficialiame Sveikatos apsaugos ministerijos puslapyje bei www.koronastop.lt.

Komunikacijos skyrius 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: