Koronavirusu sergantis ir saviizoliacijos nesilaikęs pilietis lauks teismo nuosprendžio

Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras kreipėsi į teismą su pareiškimu dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu, prašydamas koronavirusu sergantį ir saviizoliacijos nesilaikiusį vilnietį pripažinti kaltu dėl  kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimo (pagal Baudžiamojo kodekso 277 str. 1 d.).

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas š. m. sausio 14 d. gavus informacijos, kad vyras, manoma, žinodamas, jog serga COVID-19 virusu ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistų įspėtas apie privalomąją saviizoliaciją, lankėsi viename prekybos centre Vilniuje.  41-erių metų sostinės gyventojas taip pat, įtariama, nesilaikė įpareigojimo karantino metu viešose vietose dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, taip sukeldamas pavojų kitiems asmenims užsikrėsti pavojinga užkrečiamąja liga.

Ikiteisminį tyrimą atliko Vilniaus VPK Trečiojo policijos komisariato pareigūnai, tyrimui vadovavo Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras. Prokuroro pareiškimas dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu perduotas Vilniaus miesto apylinkės teismui.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad tas, kas būdamas medicinos įstaigos informuotas apie savo ligą ir įspėtas dėl apsaugos priemonių, kurių jis privalo laikytis bendraudamas su žmonėmis, sukėlė pavojų kitam asmeniui užsikrėsti pavojinga ar ypač pavojinga užkrečiamąja liga, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų. Tas, kas pažeidė teisės aktų dėl sveikatos apsaugos reikalavimus ar užkrečiamųjų ligų profilaktikos kontrolės taisykles, jeigu dėl to išplito susirgimas ar kilo epidemija, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: