Lietuvos naujienos - Sveikata - 2021-03-29

Kosmetika vaikams: kaip išsirinkti pirmuosius produktus?

Išsirinkti kosmetikos produktus sau nėra pati lengviausia užduotis. Daugybė prekinių ženklų, krūva odos indikacijų, dar daugiau ingredientų ir nemenkas kiekis alergenų. Renkant kosmetiką vaikams, situacija tampa dar sudėtingesnė – juk mažųjų oda yra ypatingai jautri.

Kokie produktai vaikams iš tiesų reikalingi? Į kokius ingredientus derėtų atkreipti dėmesį? Kad išrinkti pirmuosius produktus būtų kur kas lengviau, straipsnyje atsakome į pagrindinius, su kosmetika vaikams susijusius, klausimus.

Natūralios priemonės vaikams: kuo mažiau, tuo geriau

Renkant kosmetiką vaikams rekomenduojama vadovautis auksine minimalizmo taisykle: kuo mažiau, tuo geriau.

Pirmiausia, ši taisyklė galioja produktų kiekiui. Vaiko odai svarbu du pagrindiniai kriterijai: oda turi būti švari ir sudrėkinta. Tokiam rezultatui pasiekti kartais pakanka vos kelių produktų.

Vaikų odos švarai užtikrinti dažniausiai rekomenduojama viena iš prausimosi priemonių – natūralus muilas, prausiklis arba šampūnas. Rinkdami muilą patiems mažiausiems, atkreipkite dėmesį į jo sudėtį: geriausia, jog joje būtų nerafinuotų aliejų, o ant pakuotės matytųsi žodžiai „švelnus“ ar „natūralus“. Šiuos kriterijus atitinka puikiai pažįstamos lietuviškos priemonės vaikams. Pavyzdžiui, „Uoga Uoga“ vaikiško muilo sudėtyje yra nerafinuotų ir eterinių aliejų, o tai užtikrina ne tik malonų kvapą, bet ir papildomą drėkinimą. Jeigu Jūsų vaiko oda ypač sausa, vietoje muilo naudokite švelnesnius kūno prausiklius arba šampūnus, kurių sudėtyje dažniausiai randamas didesnis kiekis odą maitinančių aliejų.

Svarbu nepamiršti ir odos drėkinimo. Vaikų oda įprastai būna gerokai sausesnė nei suaugusiųjų ir gali papildomai išsausėti dažnai prausiantis. Norint užkirsti kelią pleiskanojančiai odai, pasitarnauja drėkinančios natūralios priemonės vaikams. Vaikų odą geriausia drėkinti maitinamaisiais kremais ir aliejais, kurių sudėtyje gausu natūralių nerafinuotų aliejų, bet nėra vandens. Vasaros sezonu būtina papildomai naudoti apsauginius kremus nuo saulės.

Papildomos kosmetikos priemonės – žaidimams ir teigiamoms emocijoms

Žinoma, į vaikišką kosmetinę tikrai galima įtraukti ir daugiau produktų, skirtų pramogoms. Pirmasis jų – vaikiškas aliejukas. Masažas, atliekamas su natūraliu aliejumi, ne tik leidžia pamaitinti sausą kūdikio odą, bet ir per prisilietimą stiprina emocinį vaiko ir tėvų ryšį. Vaikiškiems masažams profesionalai rekomenduoja natūralius nerafinuotus aliejus: kokosų, sviestmedžių ar migdolų. Aukštos kokybės, ekologišką maitinamąjį apsauginį aliejų mišinį vaikams galite rinktis iš ,,Uoga Uoga“ lietuviškų priemonių vaikams asortimento.

Kiek vyresni vaikai dievina ilgas maudynes vonioje, todėl vaikiškoje kosmetinėje pravers ir natūralios sudėties putos voniai. Renkantis putas maudynėms, svarbu atkreipti dėmesį, jog jų sudėtyje nebūtų natrio laureto sulfato, žymimo trumpiniu SLS.

Sudėtis ir ingredientai: kaip atpažinti ekologišką kosmetiką vaikams?

„Kuo mažiau, tuo geriau“ taisyklė galioja ir produktų sudėčiai. Profesionalai visuomet rekomenduoja rinktis produktus, kurių sudėties aprašymas yra trumpas: taip galėsite lengvai atpažinti nepageidaujamus ingredientus ar alergenus, kuriems yra jautrus Jūsų vaikas. Rinkdamiesi produktus, atkreipkite dėmesį, ar jų sudėtyje nėra jau minėto natrio laureto sulfato (SLS), parabenų, alkoholio ar antibakterinių ingredientų, taip pat sintetinių dažiklių. Ne ką mažiau svarbu atkreipti dėmesį ir į kvapiklius: saugiausia rinktis tokias priemones, kurių sudėtyje – tik natūralūs, iš eterinių aliejų išgauti kvapai.

Jeigu dar tik žengiate pirmuosius žingsnius pažindami ingredientus, rinkitės tokius produktus, kurių ingredientai yra sertifikuoti. Tai reiškia, jog šių produktų sudėtį už Jus jau patikrino už tai atsakingos institucijos. Sertifikatais dažniausiai yra žymima ekologiška kosmetika vaikams ir suaugusiems.

Galiausiai, kad ir kokį produktą pasirinktumėte, nepamirškite pirmiausia jo patikrinti ant savo vaiko odos. Nedidelį kiekį produkto užtepkite ant rankų ar kojų odos ir pateptą vietą stebėkite artimiausias 24 valandas. Jeigu ši vieta nebuvo sudirginta, ši kosmetika vaikams yra tinkama naudoti.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: