Kovo 11-ąją Panevėžyje atidengta atminimo lenta „Laisvę Lietuvai“

Šiandien ant J. Miltinio dramos teatro priestato sienos atidengta atminimo lenta, liudijanti panevėžiečių rezistenciją sovietinei okupacijai, pasipriešinimą buvusiai to meto santvarkai.

„Karo Ukrainoje kontekste dar kartą galime įsitikinti kiekvieno žmogaus asmeninio indėlio svarba.  Blogio imperijos klestėtų, jei žmonės nuolankiai paklustų ir nesipriešintų. Būtent pasipriešinimo ženklai sukuria sniego gniūžtės efektą, kuris anksčiau ar vėliau lemia tiesos pergalę prieš melą ir blogį. Šiandien čia atidengsime lentą, įamžinančią drąsių jaunuolių aiškią pilietinę poziciją. Šis užrašas, drauge su lavina kitų įvykių kūrė nepakantumo okupacijai atmosferą ir atvedė mus iki Kovo 11-osios. Šiandien vieną šio istorinio pasipriešinimo simbolio autorių matome čia. Leiskite asmeniškai pareikšti Jums gilią pagarbą ir padėkoti už tų dienų drąsą“, – sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

1972 m. birželio 3 d. ant J. Miltinio dramos teatro pastato sienos baltais dažais buvo užrašytas antisovietinis užrašas ,,Laisvę Lietuvai“ ir netrukus pašalintas to laikotarpio saugumo tarnybų. Dėl šio atminimo ženklo įamžinimo buvo kreiptasi į Savivaldybės tarybą, kuri pritarė šio atminimo ženklo įamžinimui.

„Man didelė garbė būti pakviestam čia, įamžinant to meto įvykius. Labai gaila, kad šalia manęs jau nebėra Alberto Bukausko, su kuriuo mes 1972 m. užrašėme šiuos žodžius „Laisvę Lietuvai“. Nors mes gimėme ir užaugome jau okupuotoje Lietuvoje, visada tikėjome, kad Lietuva atgims ir vėl bus laisva. Susitikdavome grupelėmis ir kalbėdavomės apie Lietuvą, kas mūsų laukia ateityje. Po R. Kalantos aukos pakilo visa Lietuva. Nutarėme netylėti ir mes. Kodėl mes pasirinkome būtent šią vietą? Tuo metu Panevėžio dramos teatras buvo garsus savo spektakliais ne tik Lietuvoje, bet ir tuometinėje Sovietų Sąjungoje. O mes norėjome pasakyti pasauliui, kad Lietuva garsi ne vien tik savo kultūra, bet ji nepamiršo ir partizanų išlieto kraujo, tremtinių kančios. Mes tikėjome, kad visada bus žmonių, kurie aukodami save, savo ateitį, kovos už Lietuvos laisvę. Tokie buvome ir mes. Mūsų karta atvedė Lietuvą į atgimimą, į Sąjūdį, į Kovo 11-tąją – tad švęskime ją, tačiau nepamirškime, kokia trapi yra mūsų iškovota laisvė“, – sakė Robertas Boveris, vienas iš užrašo „Laisvę Lietuvai“ iniciatorių.

Atminimo lenta „Laisvę Lietuvai“ kabo ant J. Miltinio dramos teatro priestato sienos, kur dabar įsikūrusi picerija. Lenta pagaminta iš skaidraus stiklo, todėl primena buvusį originalų užrašą.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: