Gintaras Kavarskas, 2015 vasario mėnuo.

Kovo 11 reikšmė, tradicija ir būsimi laimėjimai

1990 metų Lietuvos Respublikos nepriklausomybės atstatymo aktas yra svarbus Lietuvos valstybingui ir vertybėms puoselėti Lietuvoje, kuri yra arti skirtingų kaimyninių valstybių.

Aš manau, kad Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną yra ypatingai svarbu puoselėti nepriklausomybės tradiciją, nes ši šventė taip pat yra labai tvirti žingsniai Lietuvos valstybės raidos tęstinumui, šiuolaikinės Lietuvos valstybės klestėjimui ir tarptautinei raidai.

Nepriklausomybės dieną visi taip pat pagerbiame laisvės atgavimą, prisimename skausmą ir gedulą kovų už laisvę metų įvykių raidoje. Kovo 11 dieną visi prisimename nepriklausomybės kelius nuo 1918 m. ir prisimename kelius nuo 1940 metų, prisimename skirtingų okupacijų sunkiausius metus ir dešimtmečius, prisimename metus iki 1990 metų kovo 11-osios. 1993 metais aš buvau nutapęs 9 drobėse Trijų kryžių kalno monumentą, kuris buvo labai reikšmingas Lietuvai pirmaisiais metais po Lietuvos nepriklausomybės atgavimo; Trijų kryžių kalno monumentas buvo garsus ne tik tikėjimo, meilės ir vilties simboliais, bet ir tautinės tapatybės puoselėjimo ir pasipriešinimo okupacijai pagerbimu. Tauta sunkiais žingsniais pasiekė, kad būtų atkurtas tautos suverenitetas Lietuvoje, kurioje gyvena įvairių tautybių gyventojų.

Aš visų nuoširdžiausiai sveikinu Jus Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo dienos proga – kovo 11-ąja. Būkime, aukime Lietuvos žmonėmis, kurių senoliai, proseneliai tiek daug pasiekė Europoje garsindami Lietuvos valstybės vardą.

Kovo 11-oji yra gausios tautos Lietuvos valstybei šventė ir lyg iškilmingas muzikos akordas, ramumo, pagarbos gimtinei.

Linkiu ne tik santarvės, bet ir pasitikėjimo, ne tik ramumo, bet ir sveikatos dirbti Lietuvai!

Linkiu svajonių išsipildymo.

Aš manau, kad nepriklausomybės tradicija ir nepriklausomybės diena tapo gaire dalintis valstybingumo vertybėmis, tebetelktis ir tebedomėtis ir gilintis į tapatumą, tebetelkti ir tebevienyti Lietuvos piliečius gerbti Lietuvos valstybę, dar kartą būti dėkingiems už Lietuvos laisvę. Taigi, nepriklausomybės šventėje yra ne tik tebesiekiama LR piliečių vienybės, bet ir kartu tebesemiamės įkvėpimo siekti Lietuvos pažangos ir visada žengti kartu su Lietuva.


Gintaro Kavarsko nuotraukose:
1 fotografija: Gintaras Kavarskas nutapė paveikslą aliejiniais dažais ant drobės 1993 metais, Gintaro Kavarsko nuotrauka.
2 fotografija: Trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonija Nepriklausomybės aikštėje, Gintaro Kavarsko nuotrauka.
3 fotografija: Gintaras Kavarskas, 2015 vasario mėnuo

Jus gerbiantis,

Gintaras Kavarskas
vyresnysis mokytojas
Lietuvos laisvės gynėjas Gintaras Kavarskas

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: