Kovo 17 – pasaulinė socialinio darbo diena

Kiekvienais metais trečiąjį kovo antradienį Jungtinių Tautų iniciatyva pasaulyje švenčiama Socialinio Darbo diena. Vienas jos tikslų – atkreipti dėmesį į prigimtinio orumo neatitinkančias dalies žmonių būties sąlygas ir galimybių tokias sąlygas sukurti stoką.

Kitas šios profesijos paminėjimo tikslas – pagerbti tuos profesionalus, kurie, taikydami sisteminį požiūrį, ieško galimybių padėti stokojantiems (skurstantiems, patiriantiems smurtą, grįžusiems iš įkalinimo įstaigų ir kt.) atkurti pažeistas ,,grandis“ iš visuomenės gyvenimo juos išbraukusių aplinkybių grandinėje. Kas veda šiuos žmones, pasirinkusius socialinio darbo profesiją? Dažniausiai tai būna tik vidinė motyvacija, įstaigų vadovų palaikymas. Tuo tarpu iš valdžios institucijų socialiniai darbuotojai sulaukia labai mažai dėmesio. Net per Lietuvos socialinio darbuotojo dieną, kuri yra švenčiama rugsėjo 27 dieną, socialiniai darbuotojai retai kada būna pasveikinti miesto vadovų. Ne visi valdžios žmonės žino, ką iš tikrųjų veikia socialiniai darbuotojai, kokius mokslus jie turi pabaigti, kad gebėtų kompetentingai padėti žmonėms, įgalinti juos pokyčiams. Jei tai būtų labai paprastas ir lengvas darbas, jį dirbantys neturėtų teisės į pailgintas kasmetines atostogas, kurios yra suteikiamos kai kurių kategorijų darbuotojams, kurių darbas susijęs su didesne nervine, emocine, protine įtampa bei profesine rizika.

Socialinis darbas turi svarbią socialinę bei praktinę reikšmę ir yra laikomas labiau praktine – moraline nei racionalia technine veikla, todėl žmogiškasis aspektas – pats socialinis darbuotojas, kaip profesinės veiklos subjektas, tampa labai svarbus veiksnys šioje profesinėje veikloje. Nepaprastai svarbu didinti socialinio darbuotojo prestižą ir autoritetą, kelti socialinio darbo kaip profesinės veiklos patrauklumą. Socialiniai darbuotojai puikiai žino, kad ne visada bus suprasti, įvertinti, ne visada bus pasiektas rezultatas ir gyvenimo šalikelėje atsidūrę žmonės, sugebės pakilti… Bet, kaip sako hebrajų išmintis, ,,…net jei yra mažai vilties, kad pamatysi problemos sprendimo rezultatą, neturi teisės liautis ją sprendęs…“ (Pirkei Avot, 2:21).

Panevėžio kolegijos Socialinių mokslų katedra ir Panevėžio socialinių paslaugų centras 2015 m. kovo 17 d. 11.30 val. kviečia į socialinio darbo praktikų seminarą „PRAKTINIO DARBO ŽINIOS IR GEBĖJIMAI“.

Seminaras vyks Panevėžio kolegijos 7 korpuso Didžiojoje auditorijoje (Klaipėdos g. 29).

Seminaro metu bus nagrinėjamos įvairios temos: socialinio teisingumo problema, teikiant paslaugas, konfliktų valdymas socialiniame darbe, profesiniai rizikos veiksniai ir kt. temos.

Kviečiame registruotis el. paštu klokmanieneloreta@gmail.com iki 2015-03-13. Informacija teikiama telefonu 868381075.

 
Danguolė Sabulienė
Panevėžio socialinių paslaugų centro
socialinio darbo vadybininkė

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: