Kovo 3-ioji – Tarptautinė rašytojų diena. Pasaulinė laukinės gamtos diena. Pasaulinė klausos diena

Tarptautinė rašytojų diena švenčiama nuo 1986 metų. Šių metų sausio 12-18 dienomis vyko 48-asis Tarptautinio rašytojų klubo kongresas, kuriame ir buvo nuspręsta kasmet minėti šią šventę. Poetai turi savo šventę – tarptautinę poezijos dieną, kurią švenčia kovo 21-ąją UNESCO sprendimu.

Kovo 3-ioji buvo paskelbta Pasauline laukinės gamtos diena Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos iniciatyva 2013 m., minint Konvencijos dėl tarptautinės prekybos nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių (CITES) pasirašymą. Konvencija skirta spręsti nykstančių rūšių problemą tarptautiniu lygmeniu ir užkirsti kelią prekybai nykstančiais gyvūnais bei augalais, jų dalimis ir gaminiais iš jų. Ją yra pasirašiusi ir Lietuva. Švenčiant Pasaulinę laukinės gamtos dieną, skatinama džiaugtis laukinės gamtos grožiu, domėtis laukine gyvūnija ir augalija. Raginama lankyti gamtos muziejus, pasivaikščioti nacionaliniuose parkuose, botanikos soduose.

Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė kovo 3-iąją Pasauline klausos diena. Šią dieną siekiama atkreipti dėmesį į klausos susilpnėjimo ir praradimo problemas, skatinti ausų priežiūrą. Klausai gali pakenkti traumos, genetinis paveldėjimas, natūralus organizmo senėjimo procesas, stiprus triukšmas, vidurinės ausies infekcijos, kitos ligos. Klausa – vienas iš penkių pojūčių, padedančių žmogui orientuotis ir suprasti aplink jį esantį pasaulį. Ausys priima garso bangas, paverčia jas nerviniais impulsais ir klausos nervais perduoda į smegenis. Jos atlieka ne tik klausos funkciją, bet ir reguliuoja pusiausvyrą.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: