Krašto apsaugos savanorių pajėgų XXIX sporto žaidynės

2019 m. birželio 29-30 d. Kupiškio marių saloje, Uošvės liežuvio parke (Kupiškio r.) vyko XXIX Krašto apsaugos savanorių pajėgų (toliau – KASP) sporto žaidynės, kuriose kartu su lietuviais varžėsi ir Latvijos karių savanorių komanda.

Kariai savanoriai varžėsi tradicinėse Geriausio pėstininko skyriaus varžybose, Žvalgo tako, virvės traukimo, granatų svaidymo, karinio biatlono, krepšinio 3×3, savanorių galiūnų, vyrų karinės penkiakovės, moterų karinės penkiakovės, svarsčių kilnojimo rungtyse.

KASP Vyčio apygardos 5-osios rinktinės kariai I -ąją vietą pelnė Geriausio pėstininko skyriaus varžybose, antrąsias vietas iškovojo virvės traukimo, krepšinio 3×3, vyrų karinės penkiakovės, moterų karinės penkiakovės, svarsčių kilnojimo rungtyse.

Šiais metais stipriausia KASP XXIX sporto žaidynių komanda tapo ir I -ąją vietą iškovojo KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės komanda, antrąją vietą iškovojo KASP Dainavos apygardos 1 -osios rinktinės komanda, o trečią vietą – KASP Vyčio apygardos 5-osios rinktinės komanda.

Per šį 1990-2019 m. laikotarpį, Rinktinės kariai, KASP sporto žaidynėse daugelį kartų iškovojo prizines vietas, 12 kartų iškovojo čempiono titulą.

Per daugiau nei du dešimtmečius KASP savanorių sporto žaidynės tapo svarbia Savanorių pajėgų gyvenimo dalimi, skatinančia ne tik karių fizinį pasirengimą, sportinę veiklą, bet ir karių savanorių tarpusavio bedradarbiavimą. Pirmosios Savanorių žaidynės vyko 1991 m. liepos 4-5 dienomis Vilniuje, Vingio parke. Tąkart tai buvo ne tik sportinis renginys, bet ir politinė pasipriešinimo sovietiniams okupantams akcija. Kasmet rengiamose žaidynėse, kartu su mūsų kariais, yra dalyvavę Baltijos šalių, JAV ir Švedijos kariai.