Kraštotyros muziejuje duris atvėrė nauja ekspozicija

Kraštotyros muziejuje veikia nauja ekspozicija „Panevėžys Lietuvos Respublikos metais“.

„Panevėžio kraštotyros muziejus kasmet vis tobulėja. Muziejininkai atliko puikų darbą. Labai prasminga, kad ilgalaikės ekspozicijos „Panevėžys Lietuvos Respublikos metais (1918–1940)“ parengimas įvyko artėjant Lietuvos valstybės šimtmečiui“, – sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

„Muziejuose nuolatinės ekspozicijos keičiamos nedažnai: jos išsilaiko 10–15 ar net daugiau metų, tad ekspozicijos pakeitimas – neeilinis įvykis ne tik muziejaus, bet ir miesto kultūriniame gyvenime“, – teigė Kraštotyros muziejaus direktorius Arūnas Astramskas.

„Panevėžiečiams ir miesto svečiams pristatome daugiatautį, tarpukario laikotarpiu sparčiai modernėjusį Panevėžį: įsteigtos ir pastatytos trys naujos modernios gimnazijos, penkių pradžios mokyklų pastatai, trys bankų pastatai, įsteigta Panevėžio vyskupija ir pastatyta Katedra, Panevėžio apskrities ligoninė ir kt. Panevėžys per dvidešimt nepriklausomybės metų išaugo bei pasikeitė ir kiekybiškai, ir kokybiškai, tai ir siekėme atskleisti šioje naujojoje ekspozicijoje“,– kalbėjo vienas iš ekspozicijos kūrėjų, muziejininkas Donatas Pilkauskas.

Naujojoje ekspozicijoje lankytojai laiko tiltu gali nusikelti į 1935-ųjų metų Panevėžio gatves, įvertinti romantišką ponios Karolinos Moigienės kambario interjerą, susipažinti su prieškario ugniagesio profesija, patirti nuotykių, bandydami prasilenkti ant 42 m ilgio Laisvės tilto. Čia galima sulaukti ir netikėto namų šeimininko, notaro Jono Moigio telefono skambučio. Muziejininkai džiaugiasi, kad apsilankiusiųjų akį traukia laisvės simbolius įkūnijanti holograma – vienintelis tokio pobūdžio tūrinis-erdvinis vaizdas Panevėžio regione.

Ekspozicijos koncepcijos ir mokslinio turinio autoriai – Kraštotyros muziejaus darbuotojai: vyresnysis muziejininkas D. Pilkauskas ir Istorijos skyriaus vedėja Jūratė Gaidelienė. Ekspozicijos dailininkai – Danguolė Gailiūnaitė, Asta Radvenskienė ir Evaldas Ivanauskas.

Ši ekspozicija, taip pat edukacinės programos, padės geriau pažinti pramonės, ekonomikos, švietimo ir kultūros klestėjimo laikotarpį, o iškilios to meto asmenybės, gyvenusios, dirbusios ir kūrusios to meto miesto istoriją, skatins lygiuotis į juos ir šiandien kurti ateities Panevėžį.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: