(nuotr. Pexels Karolina Grabowska)

Kreiva nosies pertvara – kada reikalinga operacija?

Kreiva nosies pertvara gali susiformuoti nuo gimimo arba tokia tapti po nelaimingų atsitiktinumų. Chirurginės korekcijos atliekamos ne tik dėl estetinės išvaizdos, bet ir dėl galimų rimtesnių sveikatos sutrikimų. Straipsnyje pateikiami kreivos nosies pertvaros simptomai ir trumpai aptariama operacija.

Simptomai, įspėjantys apie kreivą pertvarą

Pertvaros asimetrija kartais apsunkina kvėpavimą per nosį. Kreiva pertvara gali užkimšti vieną šnervę ir sumažinti oro srautą, todėl tampa sunku kvėpuoti. Be to, gali pasireikšti ir kiti simptomai, pavyzdžiui:

  • galvos skausmas;
  • pasikartojantis kraujavimas;
  • miego trūkumas.

Pakrypusi pertvara kartais sukelia veido skausmus, kurie dažniausiai juntami akiduobėse, kaktoje ar smilkiniuose. Intensyvus spaudimas, įtampa ir skausmas galvos srityje sukelia pasikartojantį kraujavimą iš nosies. Įprastai kraujavimas liaujasi savaime, tačiau į tai vertėtų atkreipti dėmesį.

Galiausiai, nuolatinis spaudimas, oro trūkumas gali sutrikdyti miegą ar net sukelti miego apnėją. Dažnas prabudimas naktimis trikdo miegą, todėl atsikėlus įprastai jaučiamas nuovargis. Dėl šių priežasčių rekomenduojama nosies plastinė operacija, kurios metu ištiesinama pertvara.

Operacijos eiga

Korekcija dažniausiai trunka nuo 1 iki 3 val., priklausomai nuo norimo rezultato. Po procedūros pacientas išleidžiamas namo, tačiau pirmas dvi dienas rekomenduojama praleisti artimojo priežiūroje. Pirmąją savaitę, tikėtina, kad jausite skausmą ir patinimą. Be to, negalėsite kvėpuoti pro nosį, nešioti akinių ar darytis makiažo, nes visa tai turi įtakos gijimui.

Norint paspartinti gijimą, specialistai pataria:

  • vengti alkoholio ir rūkymo;
  • sveikai maitintis;
  • vengti saulės spindulių.

Rūkymas ir alkoholis ne tik lėtina gijimo procesą, bet ir didina infekcijos tikimybę. Taip pat svarbu prisotinti organizmą pakankamu kiekiu skysčių ir naudingais vitaminais bei mineralais, stiprinančiais imuninę sistemą. Kadangi po operacijos oda tampa itin jautri, specialistai pataria vengti saulės ir naudoti apsaugines veido priemones.

Akivaizdu, negydoma kreiva nosies pertvara gali pabloginti gyvenimo kokybę. Pastebėjus aukščiau minėtus simptomus, patariama nedelsiant kreiptis į specialistus, kurie paskirs tinkamiausią gydymą. Laiku pastebėti simptomai leis išvengti rimtesnių sveikatos problemų. Pooperaciniu laikotarpiu svarbiausia laikytis gydytojo nurodytų rekomendacijų, kurios užtikrins greitą ir efektyvų žaizdų gijimą.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: