Kklietkabelis.lt nuotr.

Krepšinio klubo „Lietkabelis“ buvusio vadovo byloje atnaujintas įrodymų tyrimas

Ketvirtadienį Panevėžio apygardos teisme (PAT) turėjo būti skelbiamas nuosprendis baudžiamojoje byloje, kurioje „Lietkabelio“ klubui 2015–2018 metais vadovavęs M. I. kaltinamas dėl klubui priklausančio turto pasisavinimo, turto iššvaistymo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo.

Nuosprendžio teismas šiandien nepaskelbė, vietoje jo paskelbė nutartį, kad baudžiamojoje byloje atnaujina įrodymų tyrimą.

„Teismui išėjus priimti nuosprendžio, paaiškėjo, kad šių metų vasario 15 dieną PAT Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija priėmė sprendimą civilinėje byloje, kuriame yra nustatytos faktinės aplinkybės, galinčios turėti įtakos nagrinėjamoje baudžiamojoje byloje sprendžiant klausimus dėl M. I. pareikštų kaltinimų pagrįstumo,“ – proceso dalyvius informavo bylą nagrinėjantis teisėjas Valdas Ciesiūnas.

Be to, teismas nurodė, kad kaltinamasis M. I. ir jo advokatas yra pateikę Vilniaus miesto apylinkės teismo 2021 m. rugsėjo 27 d. sprendimą civilinėje byloje, kuris nėra įsiteisėjęs. Teismų informacinės sistemos duomenimis, Vilniaus apygardos teismas, nagrinėjantis šią civilinę bylą apeliacine tvarka, sprendimą skelbs š. m. kovo 10 dieną.

„Dėl nurodytų aplinkybių, teismas mano, kad būtina atnaujinti įrodymų tyrimą nagrinėjamoje baudžiamojoje byloje ir spręsti šių priimtų procesinių sprendimų pridėjimo prie bylos medžiagos ir jų vertinimo klausimus,“ – pažymėjo teisėjas.

Teismas paaiškino, kad šioje bylos nagrinėjimo stadijoje, t. y. teismui jau rašant nuosprendį, to padaryti neįmanoma, nes yra reikalingas proceso dalyvių išklausymas, o tam būtina skirti teismo posėdį.

Panevėžio apygardos teisme nagrinėjamoje baudžiamojoje byloje M. I. kaltinamas tuo, kad 2016–2017 metais sumokėjo keliems „Lietkabelio“ krepšininkams grynaisiais pinigais 67 tūkst. eurų, o tai liudijančių dokumentų nepateikė klubo finansinę apskaitą tvarkiusioms buhalterėms. Dėl to į biudžetą nebuvo sumokėta 17,5 tūkst. eurų – apie 10 tūkst. eurų gyventojų pajamų mokesčio ir apie 7,5 tūkst. eurų valstybinio socialinio draudimo ir privalomojo sveikatos draudimo įmokų.

Be to, 2015–2018 metais M. I. krepšinio klubo vardu buvo sudaręs sutartį su savo paties vadovaujama bendrove dėl strateginio konsultavimo, įvaizdžio formavimo, rinkodaros ir socialinių medijų komunikacijos sportinių varžybų, treniruočių bei sportinių ir kitų renginių Lietuvoje ir užsienyje metu, kuriuose dalyvauja vyrų krepšinio komanda „Lietkabelis“. Kaltintojų duomenimis, realiai klubas paslaugų pagal šią sutartį negavo, tačiau pagal pateiktas sąskaitas faktūras M. I. už šias paslaugas pervedė savo vadovaujamai įmonei beveik 43 tūkst. eurų.

Kadangi M. I. tokius sandorius atliko apie tai neinformavęs klubo valdybos narių ir neturėdamas jų sutikimo, kaip tai numato krepšinio klubo „Lietkabelis“ patvirtinti įstatai, M. I. kaltinamas iššvaistęs jo žinioje buvusį didelės vertės krepšinio klubo turtą.

Be to, M. I. kaltinamas ir tuo, kad tyčia pasisavino už klubo reikmes atsiskaityti jam išduotus 34,5 tūkst. eurų, kurių negrąžino į klubo kasą. Manoma, kad siekdamas pateisinti šių lėšų panaudojimą, M. I. pats surašė klubo honorarų ir atlygio išmokėjimo sportininkams už pasiekimus Karaliaus Mindaugo taurėje žiniaraštį, kurio nepateikė į klubo apskaitą ir kuriame nurodytų pinigų sportininkai realiai negavo.

Civilinį ieškinį baudžiamojoje byloje yra pateikęs krepšinio klubo atstovas. Klubas prašo priteisti iš M. I. 11 tūkst. eurų žalai atlyginti.

Panevėžio apygardos teismo informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: