N.Stuknys svajoja tapti profesionaliu krepšininku ir iš to valgyti duoną. (Nuotr. iš asmeninio albumo).

Krepšinio pradžiamokslį išėjo šeimos virtuvėje

Nuo mažų dienų kamuolį į tėvo prie šaldytuvo pritvirtintą krepšį mėtyti pradėjęs, paskui krepšinį su mergaitėmis žaidęs panevėžietis Nikas Stuknys išaugo į geriausią Panevėžio jaunąjį krepšininką. Didelis proveržis vaikino karjeroje įvyko pernai, kai jis pirmąkart buvo pakviestas į šalies jaunimo rinktinę, o šį sezoną jau debiutavo „Lietkabelio“ vyrų komandoje.

Laimis KAVOLIŪNAS

Žaidžia trijose komandose

Geriausiu jaunuoju Panevėžio krepšininku neseniai pripažintas 17-metis Nikas Stuknys gyvena antrąja mūsų šalies religija vadinamu žaidimu.

Per savaitę panevėžiečiui tenka sužaisti po 2–3 rungtynes, nes šiemet jis atstovauja iškart trims komandoms – Regionų krepšinio lygoje kovojančiam „Panevėžiui“ ir Moksleivių krepšinio lygoje dalyvaujančiai Panevėžio sporto centro ekipai.

Šį sezoną 197 centimetrų ūgio Niką į pagrindinę sudėtį įtraukė ir „Lietkabelio“ komanda, vaikinas joje jau spėjo debiutuoti.

Nors rungtynėse su Gargždų klubu ir Kauno „Žalgiriu“ jis žaidė vos kelias minutes ir taškų nepelnė, tačiau abu mačai įsiminė ilgam, ypač tas, kur kovojo su tituluotąja laikinosios sostinės komanda.

„Jausmą žaisti „Žalgirio“ arenoje sunku nusakyti, man tai buvo tarsi svajonės išsipildymas. Žinoma,  labai jaudinausi, nors žiūrovų ir nebuvo tiek, kiek ateina į Eurolygos rungtynes“, – prisiminė įžaidėjo pozicijoje rungtyniaujantis panevėžietis.

Pateko į mergaičių grupę

N.Stuknys krepšininko karjerą pradėjo ir tęsia gimtajame Panevėžyje. A.Švelnos nuotr.

Nikas krepšinio kamuolį į rankas pirmąkart paėmė dar būdamas mažas berniukas.

„Tėtis virtuvėje prie šaldytuvo pakabino krepšį, taip ir pradėjau mėtyti kamuolį. Paskui krepšį perkėlė aukščiau prie durų, o jau pirmoką nuvedė ten, kur reikia – pas trenerę“, – pasakojo Raimundo Sargūno sporto gimnazijos vienuoliktokas.

Vaikinas sakė, kad tėtis mėgėjiškai pažaisdavo krepšinį, tačiau rimtai sportuojančių, be jo, šeimoje daugiau nėra.

Sporto centre Nikas pateko į mišrią mergaičių ir berniukų grupę, kurią treniravo Ilona Rimšienė.

„Tiesiog neradom grupės, kurioje būtų vien berniukai. Kartu su mergaitėmis tik treniruodavomės, o varžybose žaisdavom su berniukais. Pripratau prie to ir viskas buvo gerai, o nuo penktos klasės jau treniravausi tik su berniukais“, – pasakojo perspektyvus krepšininkas.

Buvo pareigingas vaikas

Sparčiai tobulėjantis Nikas pernai pirmąkart sulaukė kvietimo atstovauti šalies jaunimo rinktinei. (Nuotr. iš asmeninio albumo).

Ar vaikystėje ir paauglystėje nebūdavo dienų, kai tingėdavo eiti į sporto salę, o labiau norėdavo pasilinksminti su draugais?

To paklaustas Nikas tikina būdavęs pareigingas vaikas.

„Tėvai teisingai auklėjo, įvedė discipliną. Rezultatai neatėjo iš karto, kartais dėl to būdavo liūdna, o kai pradėjo daug kas sektis, atėjo noras tobulėti ir dar labiau stengtis per treniruotes“, – sakė vaikinas.

Profesionalumo link jaunąjį krepšininką dar sparčiau pastūmėjo prisijungimas prie „Lietkabelio“ komandos. Dabar jis labiau nei iki tol rūpinasi savo mityba, miego režimu.

Pašnekovas teigė, kad jam į naudą išėjo dėl koronaviruso pandemijos atsiradusi intensyvaus gyvenimo pauzė. Atsiradusį laisvą laiką vaikinas stengėsi išnaudoti tobulėjimui.

„Esu vėlyvesnio brendimo, todėl daug papildomai dirbau individualiai. Su fizinio rengimo treneriu važiuodavom į kokį miškelį ar sporto maniežą lavinti greitį, jėgą ir ištvermę“, – kalbėjo Nikas.

Darbas nepraėjo veltui. Pernai N.Stuknys pirmąkart sulaukė kvietimo į šalies vaikinų iki 17 metų krepšinio rinktinę ir su ja pasaulio čempionate Ispanijoje liko per žingsnį nuo medalių – ketvirti.

Vis dėlto be apdovanojimų Nikas pernai neliko – su Panevėžio komanda tapo šalies Moksleivių krepšinio lygos vaikinų iki 19 metų vicečempionu. Tai irgi buvo akstinas tolesniems siekiams.

Svajoja duonai užsidirbti žaisdamas krepšinį

Šį sezoną N.Stuknys yra rezultatyviausias ir naudingiausias „Panevėžio“ ekipos žaidėjas. (Nuotr. iš asmeninio albumo).

Panevėžietis teigė, kad jam labiausiai imponuoja charizmatiškos asmenybės, tokios kaip krepšininko karjerą jau baigęs, dabar garsus treneris Šarūnas Jasikevičius, taip pat graikas Dimitris Diamantidis.

„Mane žavi tie žaidėjai, kurie nėra apdovanoti išskirtinėmis fizinėmis savybėmis, bet žaidžia galva, kurie ne tik patys gali pelnyti taškų, bet ir kuria kitiems galimybes pasižymėti“, – kalbėjo Nikas.

Pašnekovas teigė, kad nors NBA ir rungtyniauja geriausi pasaulio krepšininkai, jam pačiam daug labiau patinka europietiškas krepšinis. Dėl to jis ir neturi minčių išvykti žaisti ir mokytis į kurį nors Amerikos universitetą.

Vaikinas neslėpė, kad dėl treniruočių ir varžybų gausos šiemet smarkiai nukentėjo mokslai.

„Šiaip nematau savęs kažkur moksle, todėl gal ir to noro mažiau yra. Stengsiuosi krepšinyje siekti svajonės – tapti profesionaliu krepšininku ir iš to valgyti duoną“, – planais dalijosi Nikas.

N.Stuknys, kaip ir dauguma lietuvių krepšininkų, svajoja žaisti „Žalgiryje“, tačiau pirmiausia sieks įsitvirtinti „Lietkabelio“ komandoje.

N.Stuknys mėgsta ne tik pats pelnyti taškus, bet ir negaili kamuolio komandos draugams. (Nuotr. iš asmeninio albumo).

panskliautas.lt

Projektas „Jaunimo failai“


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: