Krepšinis – mūsų vienybė: palaikyti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę šiandien tampa ypač svarbu

Jau 100 metų Lietuva krepšinį laiko viena didžiausių savo stiprybių, kuri ne tik vienija šalį, bet ir garsina mūsų tautą visame pasaulyje. Šiandien, kai bendrystė ir mūsų šalies vardas tampa ypač svarbus, didysis krepšinis sugrįžta į TV3 eterį. 2023-ųjų metų FIBA pasaulio čempionato atrankos varžybose Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė šį ketvirtadienį ir sekmadienį susikaus su principiniais varžovais – Bosnijos ir Hercegovinos krepšininkais.

Šiandien 21 val. mūsų šalies krepšininkai žengs į svečių aikštelę, o po kelių dienų jų lauks kova namuose, Vilniuje.

„Šį rytą pabudome su naujienomis, kurios reiškia tik vieną – šiandien mūsų vienybė yra kaip niekad reikalinga. Dabartinė situacija rodo, kad Lietuvos garbę ginti tampa ypač svarbu, o ant krūtinės užrašytas žodis „Lietuva“ kiekvienam iš mūsų įgyja dar svarbesnę reikšmę bei įkvepia ir stiprybės, ir tikėjimo. Antrąja religija tapęs krepšinis mūsų šalį vienija jau daugybę metų, o artėjant Lietuvos krepšinio 100-mečiui, kurį tikimės švęsti pavasarį, savo krepšininkus, istorinių žygių ir pergalių siekiančius pasaulinėse arenose, palaikykime dar stipriau, visa širdimi. Vien ši savaitė rinktinei nepagailėjo iššūkių, tačiau jų ir kiekvieno iš mūsų noras pratęsti šlovingą 100-mečio istoriją ir kovoti už savo tautą dabar ir čia, esame tikri, yra stipresnis už viską“, – sako TV3 generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė.

Krepšinis – neatskiriamas nuo TV3 televizijos – eteryje jis karaliauja jau nuo 2004-ųjų. Per 18 metų televizija iš viso ištransliavo beveik 500 valandų nacionalinės rinktinės varžybų. O žiūrimiausias visų laikų mačas –  Lietuvos krepšininkų mūšis prieš Ispanijos rinktinę 2015-ųjų Europos čempionato finale. Šias varžybas vienu metu žiūrėjo beveik 1,2 mln. sirgalių.

Kalbėdamas apie būsimą šiandienos varžovę, Bosniją ir Hercegoviną, vyriausiasis rinktinės treneris Kazys Maksvytis sako, jog tikisi kietos fizinės kovos. Taip pat tai bus ir psichologinis išbandymas –  abi komandos turi po dvi pergales atrankos varžybose ir grumsis dėl pirmosios vietos grupėje. Tiesa, į mūšį Lietuvos rinktinė žengs praretėjusiomis gretomis – antradienį net trims žaidėjams nustatytas teigiamas COVID-19 testas, o paskutinis žaidėjas – Arnas Velička – prisijungė prie rinktinės trečiadienį.

„Viduryje treniruotės teko patraukti net tris žaidėjus dėl teigiamų testų. Liko du naujokai, iš kurių vienas, Martynas Sajus, prasikirto antakį. Bet vyras jis tvirtas, sugrįš. Gretos praretėjo – neturėsime kito pasirinkimo, kaip mesti naujokus tiesiai į kovą, bet manau, kad viskas bus gerai“, – sako Lietuvos krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris K. Maksvytis.

Susidarius esamai situacijai, žiūrovai žaidžiant rinktinėje nepamatys Vaido Kariniausko, Kristupo Žemaičio, Gyčio Masiulio ir Dovydo Giedraičio.

Nepraleiskite Lietuvos rinktinės rungtynių prieš Bosniją ir Hercegoviną – jau šiandien, 21.00 val. per TV3, o internetu – per tv3.lt.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: