Kretą pamilęs lietuvis atskleidė kitą salos pusę: kodėl turistams ji dažnai lieka nepastebima?

Praėjusią savaitę po visą pasaulį išsibarsčiusius mūsų tautiečius jungianti TV3 laida „Lietuvis pas lietuvį“ nuo namų per daug nenutolo – laidos dalyviai grįžo į Lietuvą ir lankėsi pas Vilniuje įsikūrusią šeimą. O šiandien ir vėl prasidės kelionės – šįkart svečiai keliaus pas Kretos saloje gyvenančius šeimininkus ir pamatys tokią salos pusę, apie kurią turistai nė nenutuokia.

Svečių rolę šią savaitę priėmę Vladas ir Irma Linauskai burtų keliu išsirinko keliauti pas profesionalų žurnalistą ir renginių organizatorių Audrių Morkūną ir jo žmoną Jurgitą.

„Daugelis atvažiuojančių į Kretą daugiau ieško turistinių vietų, tačiau aš jums norėčiau parodyti visai kitokią Kretą. Mano tikslas, kad jūs pamatytumėte tokią Kretą, kokios kelionių kataloguose neišvystumėte“, – sakys Audrius ir pakvies savo svečius pažinti didžiausios Graikijos salos grožį toli nuo turistų pramintų takų.

Audrius nuo vaikystės domėjosi mitologinėmis būtybėmis, o įvairūs prisiminimai, susiję su Kreta, jį prisiveja dar iš mokyklos laikų. Vyras įsitikinęs, kad tai turėjo pagrindą jo atsiradimui būtent šioje saloje. Tačiau tikroji priežastis, kodėl jau ne vienerius metus jis gyvena būtent čia, visgi bus ne ta…

„Visada sakau, kad nėra aišku – ar mus įtraukė Kreta, ar mes ją prisitraukėme šalia savęs“, – sakys Audrius, o visą istoriją, kaip jie su žmona pamilo šią salą, žiūrovai išgirs jau šį sekmadienį.

Prieš daugiau nei dešimtmetį persikėlęs gyventi į Kretą, dabar jis jau ne vienerius metus tūkstančiams lietuvių padeda atrasti Kretos grožį. Šiandien Audrius yra ne tik gidas, bet ir kelionių agentūros įkūrėjas, o kartu su juo dirba ir mylimoji.

Savo svečiams Audrius bus paruošęs ne vieną iššūkį. Vienas iš jų bus susijęs su maistu – būtent čia prasidės lietuvių pažintis su Kreta. Viename seniausių Kretos miestelių – Archanes – Audrius svečių paprašys išsirinkti po vieną maisto produktą, kurį, jų manymu, ankstesniais laikais graikai studentai visada imdavo besiruošdami į kelionę. Pasirinkimas – gausus, tačiau teisingų atsakymų daug nėra… Ar Irmai ir Vladui pavyks įveikti pirmąją užduotį, pasirinkus riešutus ir alyvuoges?

Vėliau šeimininkas su svečiais lankysis ant vieno svarbiausių Kretos kalnų – Jiouchtas. Įdomu tai, kad kalnas svarbus ne tik Kretos gyventojams – lygiai toks pats įdomus, pasirodo, jis yra ir lietuviams. „Skaitydamas knygą „Kelionė į Jeruzalę“, kurią parašė Mikalojus Kristupas Radvila Našlaitėlis, nustačiau, kad jis tikrai buvo ant šito kalno“, – atradimais apie Lietuvos kunigaikščio keliones prieš 430 metų dalinsis jis, o vėliau iš kuprinės netgi išsitrauks šią knygą.

O štai kitame garsiame Kretos kaime – Myrtia – svečių lauks dar viena užduotis. Apsilankius garsiausio graikų rašytojo Niko Kazantzakio muziejuje, jiems bus paliepta surasti dvi knygas. Viena jų bus svarbi graikams, tačiau daugelio nuostabai, tai – ne žymioji „Graikas Zorba“. O taip pat čia bus galima rasti ir tokią, kuri didelę reikšmę turės patiems lietuviams…

Laida „Lietuvis pas lietuvį“ – sekmadieniais, 17.15 val. per TV3!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: